Symbole

12:45

12:30

13:00

Biblioteka szkolna jest miejscem, do którego przychodzą wszyscy uczniowie. Bardzo często spędzają tutaj czas podczas przerw i po zajęciach lekcyjnych.

Szansę na rozwijanie twórczych postaw dają uczniom różnorodne konkursy. Tradycją stało się organizowanie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy wystawy stroików świątecznych, pisanek i innych ozdób świątecznych. Z okazji Dnia Patrona uczniowie dzielą się wiedzą o patronie szkoły – Orlętach Lwowskich.

9 lutego 2010 roku w bibliotece szkolnej odbyło się "Pasowanie na czytelnika" uczniów klasy pierwszej. Wszyscy uczniowie dzielnie spisali się na pierwszej lekcji bibliotecznej. Uroczyście złożyli ślubowanie słownie i podpisem na "Akcie pasowania".

Na pamiątkę tego dnia wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali zakładki do książek wykonane przez uczniów klas starszych na "Kółku bibliotecznym". To wspaniałe przeżycie dla młodych czytelników zaowocuje w dalszych latach ich nauki.