Symbole

PEDAGOG SZKOLNY

Pedagog szkolny, pani mgr Magdalena Sobala-Kujda, w naszej szkole:

organizuje i przeprowadza różne form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, np.:

- zajęcia rewalidacyjne,

- diagnozę logopedyczną oraz zajęcia logopedyczne,

- rozmowy z uczniami i ich rodzicami, wyjaśniające konflikty między uczniami,

- interwencje pedagogiczne w sytuacjach bójek, nieporozumień między kolegami,

- pomoc dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych - wsparcie, rozmowy z nimi i ich rodzicami, pomoc rzeczowa,

- porady dla wychowawców klas,

koordynuje działania wynikające z programu wychowawczego i profilaktyki szkoły w stosunku do uczniów z udziałem rodziców i nauczycieli poprzez:

- spotkania z ludźmi mające wpływ na bezpieczeństwo uczniów, m. in. z dzielnicowym, ratownikiem, policjantem,

- akcje: Góra Grosza, Światełko dla cmentarza Łyczakowskiego, Pomóżmy Zwierzakom, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,

- zajęcia profilaktyczne: w klasie IV program SZPAK, w klasie V program MODA NA NIEPALENIE, w klasie VI - program ALKOHOL I MŁODOŚĆ,

organizuje opiekę i pomoc materialną uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Jeżeli masz problemy szkolne, konflikty z rówieśnikami, kłopoty z nauczycielami, przyjdź do mojego gabinetu – porozmawiamy, znajdziemy wyjście z trudnej sytuacji.

W roku szkolnym 2010/2011 pracuję w następujących godzinach:

Poniedziałek 8.00 – 9.40

9.50 – 10.35

10.45 – 12.30

Środa 8.00 – 10.00

Czwartek 9.00 – 10.35

10.45 – 13.00

Szczegółowe sprawozdanie z pracy pedagoga w roku szkolnym 2008/2009 można przeczytać TUTAJ, a plan pracy w roku szkolnym 2009/2010 TUTAJ.