SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI

SKO Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. W naszej szkole już kilkadziesiąt lat zachęcamy uczniów do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. W bieżącym roku szkolnym SKO zmienia się.

Dzięki udziałowi w nowym programie dzieci nauczą się:

• świadomego oszczędzania,

• nabędą praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego,

• nauczą się zarządzać swoim minibudżetem, dzięki serwisowi bankowości elektronicznej, który jest zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny dla dzieci,

• otrzymają legitymację SKO, stworzoną na wzór karty płatniczej,

• zobaczą jak procentują pieniądze,

• dzięki pouczającym zabawom zyskają większą świadomość pieniądza, roli oszczędzania w życiu człowieka oraz satysfakcję z osiągnięcia zamierzonych celów.

W ramach SKO otwieramy Szkolnego bloga - na oficjalnym Blogu SKO znajdziesz najnowsze informacje dotyczące programu, konkursy oraz ciekawostki ze świata dziecięcych finansów.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w programie. Bliższych informacji udziela pani Joanna Stanio.

Czerwiec 2019

W roku szkolnym 2018/2019 w ramach działań koła zostały zorganizowane przeróżne konkursy z nagrodami, akcje charytatywne, zbiórki, akcje promujące zdrowie i bezpieczeństwo, bieg z pancernikiem, wygraliśmy również blog miesiąca maja - co wiąże się z nagrodą 1000 zł (w postaci bonów do salonów empik). Działań było bardzo wiele dlatego zachęcamy do obejrzenia kroniki SKO.

Prezentacja

Maj 2019

W roku szkolnym 2018/2109 szkolne koło SKO działa bardzo prężnie. Systematycznie prowadzony jest szkolny blog „Szkolne sprawy” na którym umieszczamy wszystkie aktualne wydarzenia w szkole, konkursy, wycieczki i wyjścia, imprezy, eventy oraz po prostu ciekawostki. Bloga szkolnego prowadzą uczniowie pod nadzorem Pani pedagog – opiekuna SKO w szkole. W ramach działalności szkolnych kas oszczędności, uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wycieczkach do banku, zostały przeprowadzone lekcje dotyczące przedsiębiorczości, pieniędzy, ekonomii. Uczniowie brali udział w wielu konkursach np. pomocny grosik – konkurs promujący oszczędzanie i działalność charytatywną jednocześnie – klasy w tym roku zebrały rekordową sumę 392,10 zł. Zwyciężyła kl. III która zebrała aż 163zł. Ponadto SKO ogłasza liczne konkursy „Sposób na oszczędzanie” – wystawa prac z konkursu została wywieszona w oddziale współpracującego z nami banku - PKO BP Odział 3 w Rzeszowie, konkurs „Eko - kasa” na projekt ekologicznego banknotu lub monety, konkurs blogowy na hasło promujące oszczędzanie itp.. Braliśmy udział w licznych zbiórkach: zbiórka makulatury, zbiórka baterii, zbiórka nakrętek itp. oraz licznych akcjach charytatywnych m.in. „I ty możesz zostać naszym Mikołajem” – pomoc dla dzieci w hospicjum, „Dzieci – dzieciom” – pomoc uczniom na Ukrainie, „Pomaganie przez ubranie”. W ramach zajęć dotyczących bezpieczeństwa uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z policją, ratownikami medycznymi i strażą, w klasach I – III odbyły się również wycieczki na skrzyżowanie.

Na blogu promowane są tematy dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, ekologii, a w rzeczywistości organizowane są eventy promujące w/w treści jak np. pokaz mody ekologicznej, dzień bez samochodu, warsztaty pierwszej pomocy itp. W tematach blogowych uczniowie poruszają kwestie oszczędzania, odpowiedniego zarządzania zasobami, wypowiadają się na temat historii finansów. Opisują również swoje zainteresowania i hobby – konie, psy. Jak w poprzednim roku szkolnym walczymy o nagrody pieniężne w konkursach blogowych. W roku szkolnym 2017/2018 zwyciężyliśmy blogowy kwiecień – miesiąc ekologii – otrzymaliśmy w związku z tym nagrodę 1000 zł, a w głównym konkursie SKO otrzymaliśmy wyróżnienie za działalność naszego koła w szkole – co również wiązało się z nagrodą 1000 zł. O wydatkowaniu otrzymanych nagród decydują każdorazowo uczniowie szkoły w głosowaniu i tak dzięki temu wyposażyliśmy szkolną bibliotekę w nowe pozycje książkowe oraz w wiele ciekawych gier planszowych, w bibliotece również powstał kącik czytelniczy, z którego wszyscy chętnie korzystają.

W bieżącym roku szkolnym czeka nas jeszcze wiele atrakcji tj. dzień dziecka czy Dni Osiedla, na którym planujemy bieg SKO z pancernikiem czy loterię fantową. Staramy się również o tegoroczną wygraną w konkursie blogowym i głównym, dlatego też serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszych „Szkolnych spraw” na platformie blogowej. Odwiedzając nasz blog, lajkując i komentując przyczyniają się Państwo do naszej wygranej, za co z góry dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Marzec 2018

Od marca w Naszej Szkole działa Blog „Szkolne sprawy”, który został założony w ramach programu SKO – Banku PKO BP. Uczniowie szkoły bardzo zaangażowali się w prowadzenie i współtworzenie bloga, zachęcamy również wszystkich rodziców. Na blogu są umieszczane wszystkie wydarzenia, które mają miejsce w Naszej szkole oraz działalność w ramach programu SKO. Nasz blog bierze również udział w konkursie - blog miesiąca. Zachęcamy do odwiedzania Naszych „Szkolnych Spraw”, przeglądania i komentowania wpisów, wspólnie zadbajmy o wygraną.