A R C H I W U M

 

POPRZEDNIA WERSJA STRONY

 

21.12.2018 APEL WIGILIJNY

W piątek 21 grudnia 2018 roku, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie  naszej szkoły spotkali się na apelu wigilijnym. Jak co roku pochyliliśmy się nad tajemnicą wcielenia syna bożego. Jasełka wprowadziły  nas wszystkich w klimat Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, które przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli. Wręczono także nagrody za piękne świąteczne bombki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów.

galeria zdjęć »

 

17.12.2018 MISTRZOSTWA ŚWIATA W AKROBATYCE POWIETRZNEJ

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Weronika Blahaczek zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w kategorii Aerial Silks na odbywających się w Pradze Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej.

galeria zdjęć »

 

11.12.2018 PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Zimowa przerwa świąteczna wypada w tym roku w dniach 22.12.2018 r. – 2 stycznia 2019 r.

Informujemy, że dzień 2 stycznia 2019 r. jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu będzie czynna świetlica od 6:30 do 16:30, czynna będzie również stołówka szkolna. Odpowiednie informacje o tym dniu uczniowie otrzymali na kartkach skierowanych do rodziców.

Z okazji zbliżających się Świąt przesyłamy życzenia od Pani dyrektor:

 

11.12.2018 MIKOŁAJKOWE TURNIEJE W NASZEJ SZKOLE

W dniu 5 grudnia 2018 roku odbył się Mikołajkowy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów przystąpiło 20 chłopców i 16 dziewcząt.

Wyniki turnieju w zakładce konkursy. Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy również Radzie Osiedla „Staroniwa” i Panu Waldemarowi Wywrockiemu za ufundowanie nagród na turniej.

galeria zdjęć »

6 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się XIX edycja Mikołajkowego Turnieju Szachowego. W turnieju uczestniczyło 32 chłopców i 6 dziewcząt z klas I-VIII. Miłośnicy królewskiej gry rozegrali po 5 partii, które sędziował Pan Roman Wąsik.

Wyniki turnieju w zakładce konkursy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Osiedla Staroniwa. Gratulujemy.

galeria zdjęć »

 

8.12.2018 REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2019-2020

Zapraszamy Rodziców i Uczniów klas ósmych do zapoznania się z nowymi informacjami na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

List Minister Edukacji do Rodziców

Ulotka informacyjna

Komunikat MEN na temat rekrutacji

Informujemy także, że na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie znajduje się Informator o szkołach dla absolwentów szkół podstawowych z liczbami tworzonych klas pierwszych i liczbami przyjmowanych uczniów.

http://www.ko.rzeszow.pl/bazy/informator/sp/index.php

Rzeszów stawia na zawodowców. Więcej o szkołach branżowych i technikach kształcących w kilkudziesięciu zawodach:

http://rzeszow.wyborcza.pl/multimedia/um-rzeszow-zawodowcy/slide-0/start/Zawodowcy

 

23.11.2018 ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W piątek 23 listopada 2018 r. obchodziliśmy Święto Patrona – szczególnie uroczyście, bo w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz w 100 rocznicę Obrony Lwowa.

Święto Patrona Szkoły rozpoczęliśmy mszą św. w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej, Rady Osiedla Staroniwa oraz inni zaproszeni goście złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową Orląt Lwowskich. Na uroczystej akademii uczniowie naszej szkoły przedstawili okolicznościowy program przygotowany pod kierunkiem Pani Justyny Drupki, Pani Joanny Stanio, Pani Małgorzaty Bieniek, Pani Ewy Srokowskiej i Pani Gertrudy Możdżeń. W tym roku publiczność porwał brawurowo wykonany polonez, a wzruszyły okolicznościowe piosenki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

15.11.2018 DENTOBUS – NOWY ELEMENT MEDYCYNY SZKOLNEJ

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie informuje, że Centrum Medyczne LUX MED w Rzeszowie ul. Jabłońskiego 2/4 świadczy usługi w ramach umowy z NFZ w zakresie obsługi Dentobusu – mobilnego gabinetu dentystycznego. Oferta kierowana jest do dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego programu walki z próchnicą. W nowocześnie wyposażonym Dentobusie przeprowadzane są badania bilansowe, oceniany stan uzębienia oraz leczenie stwierdzonych schorzeń. Więcej o programie:

https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/dentobus-jako-nowy-element-systemu-medycyny-szkolnej/

 

9.11.2018 KIBICUJEMY NASZYM PIŁKARZOM

7 listopada 2018 roku kibicowaliśmy Resovii podczas meczu 1/16 Finału Pucharu Polski w Piłce Nożnej z drużyną Lechii Gdańsk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu.

galeria zdjęć »

 

9.11.2018 LIST PANI MINISTER I GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

Zapraszamy rodziców i opiekunów do zapoznania się z listem Pani Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie zabezpieczenia dzieci przed skutkami chorób zakaźnych.

Pobierz pdf

 

9.11.2018 REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Rekord dla Niepodległej – uroczystym odśpiewaniu czterozwrotkowego Mazurka Dąbrowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości:

Rekord w SP14

 

25.10.2018 PODKARPACKIE FORUM ZDROWIA

24 października 2018 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Podkarpackim Forum Zdrowia zorganizowanym przez Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie. Na początku młodzież wysłuchała dwóch wykładów. Pierwszy pt. „Wyprostuj się – banał czy pomysł na życie”, który wygłosił dr Grzegorz Magoń i drugi „Jak być przewlekle zdrowym”, który przygotowała pani mgr inż. Anna Ulan.

Później uczniowie mieli możliwość oglądnięcia pokazów akrobatyki sportowej, pierwszej pomocy, czy tańca aerobowego.

Następnie przystąpiono do turnieju żywieniowo – sportowego, w którym wzięło udział 10 rzeszowskich szkół. Nasza reprezentacja zajęła 5 miejsce minimalnie ustępując pozostałym uczestnikom zmagań.

Gratulujemy!

galeria zdjęć »

 

25.10.2018 DZIEŃ PAPIESKI – KONKURSY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach: plastycznym pt. „Święty Jan Paweł II – papież z różańcem w ręku” (klasy I-III) oraz quizie o Świętym Janie Pawle II (klasy IV-VIII). Wręczenie nagród i wyróżnień miało miejsce w poniedziałek 22 października 2018. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie.

galeria zdjęć »

 

24.10.2018 ZLOT SZKÓŁ IM. ORLĄT LWOWSKICH

W dniach 17 – 18 października 2018 r. jak co roku odbył się Zlot Szkół im. Orląt Lwowskich, w tym roku jednak, zgodnie z założeniem organizatora - Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy, odbył się on we Lwowie. Dzięki tej wycieczce mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe miasto jakim jest Lwów oraz zwiedzić miejsca historyczne związane z walkami o niepodległość.

Wycieczkę rozpoczęliśmy przekraczając przejście graniczne Polska – Ukraina w Budomierzu. W samym Lwowie mieliśmy okazje złożyć wieńce i zapalić znicze na cmentarzu Łyczakowskim oraz cmentarzu Orląt Lwowskich. Zwiedziliśmy również Lwowską starówkę, fabrykę czekolady, manufakturę kawy, przepiękne cerkwie i kościoły. Mieliśmy również okazję oglądać balet „Święto wiosny” Strawińskiego w Operze Lwowskiej. Dzień upłynął bardzo szybko, na nocleg udaliśmy się do Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach.

Kolejny dzień, kolejne atrakcje – rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św. w Katedrze Lwowskiej, na którą wprowadziły nas poczty sztandarowe szkół biorących udział w zlocie. Kolejne punkty programu to zwiedzanie Politechniki Lwowskiej, dalsze zwiedzanie starówki i powrót do domu. Wycieczka była bardzo ciekawa, dzięki niej mogliśmy nie tylko zwiedzić miasto Lwów, zobaczyć miejsca pamięci ale również poznać inną kulturę. Mamy nadzieje, że będzie jeszcze okazja udać się na Ukrainę, do Lwowa. Polecamy wszystkim.

galeria zdjęć »

 

18.10.2018 BIJEMY REKORD W RKO – SP 14 RZESZÓW DLA WOŚP

W dniu 16 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Do tej akcji przystąpiło 24 uczniów naszej szkoły, którzy od godz. 12.00 do 12.35 bez przerwy wykonywali uciskanie klatki piersiowej połączonej z oddechami ratowniczymi na trzech fantomach.

Akcja zainicjowana jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Filmik z bicia rekordu znajdziecie na Facebook pod hasthagiem akcji #UczymyRatować

Dziękujemy wszystkim za udział!!!

galeria zdjęć »

 

8.10.2018 ZAPROSZENIE DO KONKURSU

Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Drogi do niepodległości" na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Więcej o konkursie w regulaminie.

Regulamin

 

5.10.2018 ZAPROSZENIE DO KONKURSU

Zapraszamy uczniów klas VI - VIII do udziału w Międzyszkolnym Konkursie "Drogi do wolności – 100 lat niepodległości". Więcej o konkursie w regulaminie.

Regulamin

 

4.10.2018 WYJAŚNIENIE MEN W SPRAWIE UBEZPIECZENIA UCZNIÓW

Zapraszamy do zapoznania się z listem z Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie ubezpieczenia uczniów.

List MEN 2018

 

4.10.2018 INFORMACJA O STYPENDIACH

Stypendium to często jedyna szansa dla młodych osób, aby rozwinąć skrzydła – rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w programach edukacyjnych, a także zaspokoić podstawowe potrzeby.

Fundacja Dobra Sieć od ponad 9 lat podejmuje działania na rzecz podnoszenia świadomości o istnieniu zróżnicowanych programów stypendialnych, przyznawanych nie tylko w szkołach, lecz również przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i firmy.

Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl fundacja informuje o wszystkich polskich programach stypendialnych. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych (krajowych i zagranicznych), staży oraz konkursów edukacyjnych, skierowaną do uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców, doktorantów, artystów i sportowców.

więcej informacji

 

1.10.2018 JAK WALCZYĆ ZE SMOGIEM? NASI UCZNIOWIE W AUDYCJI RADIOWEJ

Zapraszamy do posłuchania audycji polskiego radia Rzeszów, w której nasi uczniowie: Aurelia, Maja i Miłosz zaprezentowali swoje pomysły na walkę ze smogiem. Plik mp3 można pobrać TUTAJ.

 

26.09.2018 INFORMACJA DLA RODZICÓW

W związku z wprowadzeniem bezpłatnych przejazdów dla uczniów środkami Rzeszowskiego Transportu Miejskiego Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie prosi o zapoznanie się z informacjami zawartymi w poniższym piśmie.

pobierz pdf

 

17.09.2018 UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KRZYŻA JUBILEUSZOWEGO

W czwartek 13 września 2018 r. poczet sztandarowy szkoły oraz przedstawiciele drużyny Orląt wzięli udział w uroczystościach poświęcenia krzyża jubileuszowego powstałego na terenie staroniwskiej parafii na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

07.09.2018 REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Zapraszamy do zapoznania się z wstępnym harmonogramem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na załączonym plakacie. Informujemy także, że na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów.

pobierz pdf

 

08.08.2018 INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami o ochronie danych osobowych obowiązującymi w naszym zespole.

pobierz pdf

 

24.06.2018 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2018 r. zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. W trakcie mszy świętej ksiądz proboszcz S. Jamiński podziękował całej społeczności szkolnej za pracę w roku szkolnym. Następnie w trakcie akademii uczniowie klas siódmych przedstawili w brawurowy sposób program artystyczny oparty na sztuce A. Fredry "Zemsta". Program przygotowała pani Joanna Stanio – opiekun SU.

Pani dyrektor Maria Balawejder podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za całoroczną pracę wręczając nagrody wyróżniającym się uczniom i laureatom konkursów.

Życząc wszystkim miłych wakacji zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

24.06.2018 ZDJĘCIA Z DNI OSIEDLA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pikniku staroniwskiego, który odbył się 10 czerwca 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 w ramach Dni Osiedla Staroniwa.

galeria zdjęć »

 

13.06.2018 RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7 roku życia do zakończenia zajęć.

Więcej informacji na stronie: www.mpips.gov.pl/DobryStart

oraz na ulotce:

pobierz pdf

 

31.05.2018 UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA RONDA

29 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystości nadania Imienia Rozstrzelanych 1 czerwca 1943 r. ronda przy ulicy Potokowej wraz z odsłonięciem tablicy z listą rozstrzelanych.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

16.05.2018 ZAWODY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Drużyna uczniów w składzie: Weronika Blahaczek, Weronika Piechowicz, Wiktoria Ceglarz, Gabriela Maciejczyk, Anita Żołobajluk, Nikola Mucha, Jakub Białek, Jakub Inger, Karol Zając, Karol Rączy, Mikołaj Juda i Filip Siembrzuch reprezentowali naszą szkołę w zawodach czwórboju lekkoatletycznego, które odbyły się 15 maja 2018 roku na stadionie Resovii w Rzeszowie. Opiekunem uczniów była Pani Klaudia Kąsek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

galeria zdjęć »

 

21.05.2018 WYCIECZKA DO CENTRUM ZARZĄDZANIA ZTM RZESZÓW

Dnia 11.05.2018r. uczniowie szkoły mieli możliwość zapoznania się z zarządzaniem rzeszowskim transportem miejskim. W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odwiedzili Centrum Zarządzania ZTM Rzeszów. W ramach dni otwartych uczniowie poznali szczegóły systemu kontrolującego kursy rzeszowskich linii autobusowych, zobaczyli jak powstaje rzeszowska Karta Miejska, poznali tajniki i innowacyjne rozwiązania w miejskich autobusach.

galeria zdjęć »

 

27.04.2018 ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji majowych świąt uczniowie klasy piątej pod kierunkiem Pani Justyny Drupki i Pani Ewy Srokowskiej wystąpiły na uroczystym apelu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

24.04.2018 DZIEŃ ZIEMI 2018

Z okazji Dnia Ziemi uroczysty apel z programem artystycznym przygotowały dzieci z klasy piątej, szóstej i siódmej pod kierunkiem pani Beaty Gwizdak i pani Ewy Srokowskiej. Jak zwykle, szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody ekologicznej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

6.04.2018 ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI PASOWANIA I JASEŁEK

Piątek 27 października 2017 r. był dniem szczególnym i wyjątkowym dla pierwszoklasistów, bowiem w tym dniu zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Rzeszowie.  W czasie uroczystości dzieci prezentowały swoje talenty poprzez recytację wierszy, tańce i śpiew. Kulminacją tego wydarzenia było ślubowanie oraz pasowanie ich na uczniów przez panią dyrektor Marię Balawejder. Rodzice byli dumni ze swoich pociech i nie kryli wzruszenia. Przygotowali dla swoich pociech poczęstunek i okolicznościowe upominki.

galeria zdjęć »

24 stycznia 2018 w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie noworoczne, w którym uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej, ich rodzice, dziadkowie oraz wychowawczyni Danuta Partyka. Dzieci zaprezentowały swoje talenty przedstawiając Jasełka, które były przeplatane kolędami i tańcami.  Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością wicedyrektor szkoły pani Alina Pieniążek.

galeria zdjęć »

 

23.03.2018 WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Informujemy, że dzień 28 marca 2018 r. jest w naszej szkole dodatkowym dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W tym dniu czynna jest świetlica szkolna w godzinach 6:30 – 16:30 oraz stołówka. Wiosenna przerwa świąteczna wypada w tym roku w dniach 29 marca – 3 kwietnia 2018 r.

 

12.03.2018 BEZPIECZEŃSTWO W KONTAKTACH Z PSAMI

W dniu 7.03.2018 r. odbył się w szkole pokaz tresury psów. Na sali gimnastycznej zostało przygotowane miejsce dla pieska i jego Pani. Początkowo zostały wyjaśnione zasady postępowania z psiakami, czyli w jaki sposób podejść, pogłaskać aby pies nie czuł się w żaden sposób zagrożony i abyśmy my byli całkowicie bezpieczni. Kolejno P​​​​​​​​​​​​ani prezentowała sztuczki, które pies zna i omawiała jak ich uczyła. Zajęcia bardzo pouczające i godne polecenia. Wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

galeria zdjęć »

 

10.03.2018 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym uczennice klasy IV a Zuzia, Milena i Kinga prezentują najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem w sieci.

Film można pobrać:

Pobierz mp4

 

07.03.2018 BLOG "SZKOLNE SPRAWY"

Od marca w Naszej Szkole działa Blog „Szkolne sprawy”, który został założony w ramach programu SKO – Banku PKO BP. Uczniowie szkoły bardzo zaangażowali się w prowadzenie i współtworzenie bloga, zachęcamy również wszystkich rodziców. Na blogu są umieszczane wszystkie wydarzenia, które mają miejsce w Naszej szkole oraz działalność w ramach programu SKO. Nasz blog bierze również udział w konkursie - blog miesiąca. Zachęcamy do odwiedzania Naszych „Szkolnych Spraw”, przeglądania i komentowania wpisów, wspólnie zadbajmy o wygraną.

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkolne-sprawy/

 

26.02.2018 DARMOWE PRZEJAZDY AUTOBUSAMI MPK

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie od poniedziałku 26 lutego wprowadził darmowe przejazdy autobusami MPK. Mogą nimi jeździć uczniowie rzeszowskich szkół. Aby skorzystać z takiej możliwości, należy mieć ze sobą ważną legitymację szkolną.

Więcej informacji na stronie http://rzeszow-news.pl/piatku-dla-uczniow-rzeszowie-darmowe-przejazdy-autobusami-mpk/

 

22.01.2018 ZMARŁ PAN BOLESŁAW OPAŁEK

Z wielkim bólem żegnamy długoletniego przyjaciela naszej szkoły pana por. Bolesława Opałka, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Uczniowie, rodzice, pracownicy

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Rzeszowie

Pogrzeb por. Bolesława Opałki odbył się 23 stycznia na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie. Wspomnień o Panu Bolesławie można posłuchać pobierając plik mp3 TUTAJ.

 

11.01.2018 ZABAWA NOWOROCZNA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zabawy noworocznej dla klas IV - VII, która odbyła się 10 stycznia 2018 r.

galeria zdjęć »

 

11.01.2018 MIKOŁAJKI Z RADĄ OSIEDLA STARONIWA

Dnia 21 grudnia 2017 r. szkołę odwiedził Św. Mikołaj przynosząc wszystkim uczniom świąteczne prezenty. Dzieci ucieszyły się z otrzymanych upominków, w ramach podziękowań śpiewały Mikołajowi kolędy. Pomocnikami Św. Mikołaja zostały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przebrane za Śnieżynki. Serdecznie dziękujemy Radzie Osiedla Staroniwa za przygotowanie upominków dla dzieci i zorganizowanie szkolnego Mikołaja.

galeria zdjęć »

 

11.01.2018 SZKOLNE MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia 2017 r. w naszej szkole zostały zorganizowane „Szkolne Mikołajki”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przebrani za Mikołaja, Panią Mikołajową i Śnieżynkę rozdawali prezenty w poszczególnych klasach. Uczniowie doskonale się bawili, byli zadowoleni z otrzymanych podarunków. Dzień ten sprawił wszystkim wiele radości.

galeria zdjęć »

 

11.01.2018 ZABAWA ANDRZEJKOWA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zabawy andrzejkowej dla klas IV - VII, która odbyła się 29 listopada 2017 r.

galeria zdjęć »

 

29.12.2017 APEL WIGILIJNY

W piątek 22 grudnia 2017 roku, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie  naszej szkoły spotkali się na apelu wigilijnym. Program Słowno-muzyczny wprowadzający nas wszystkich w klimat Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli. Wręczono także nagrody za piękne stroiki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów.

galeria zdjęć »

 

14.12.2017 PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Zimowa przerwa świąteczna wypada w tym roku w dniach 23.12.2017 r. – 2 stycznia 2018 r.

Informujemy, że dzień 2 stycznia 2018 r. jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu będzie czynna świetlica od 6:30 do 16:30, czynna będzie również stołówka szkolna. Odpowiednie informacje o tym dniu uczniowie otrzymali na kartkach skierowanych do rodziców.

Z okazji zbliżających się Świąt przesyłamy życzenia od Pani dyrektor:

 

01.12.2017 PODZIĘKOWANIE OD FUNDACJI PODKARPACKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w organizacji paczek z okazji Dnia Świętego Mikołaja dla podopiecznych fundacji. Podziękowanie przesyła Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci:

podziękowanie »

galeria zdjęć »

 

25.11.2017 ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W piątek 24 listopada 2017 r. obchodziliśmy Święto Patrona – 27 rocznicę nadania szkole imienia, 17 rocznicę otrzymania sztandaru.

Święto Patrona Szkoły rozpoczęliśmy mszą św. w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej oraz Rady Osiedla Staroniwa złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową Orląt Lwowskich. Na uroczystej akademii uczniowie naszej szkoły przedstawili okolicznościowy program przygotowany pod kierunkiem pani Justyny Drupki i pani Ewy Srokowskiej. Wyjątkowe oklaski należą się dziewczętom prezentujący układy taneczne. Wręczono także nagrody laureatom okolicznościowych konkursów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

23.11.2017 ENGLISH? NO PROBLEM! SPOTKANIE Z BRIANĄ KREWSON Z USA

Znajomość języków obcych najlepiej rozwijać w praktyce. Doskonale wiedzą o tym uczniowie klasy IV a, którzy podczas zajęć kreatywnych gościli stypendystkę fundacji Fullbright – Brianę Krewson z Filadelfii, USA. W czasie dwóch spotkań, biorąc udział w  rozmaitych aktywnościach, mieli okazję bliżej poznać wybrane aspekty kultury Stanów Zjednoczonych, jednak, co najważniejsze, samodzielnie porozumiewać się z mówiącą wyłącznie po angielsku rodowitą Amerykanką. Trzeba przyznać, że udało im się to doskonale! Serdecznie dziękujemy p. Brianie za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań.

galeria zdjęć »

 

11.11.2017 ZLOT SZKÓŁ IMIENIA ORLĄT LWOWSKICH - ROŹWIENICA 2017

3 listopada, jak co roku od siedmiu już lat, delegacja naszej szkoły: Pani wicedyrektor, nauczyciele, poczet sztandarowy, uczniowie z Drużyny Orląt wraz z  insp. Henrykiem Klimkiem, wzięła udział  w Zlocie szkół im. Orląt Lwowskich. Organizatorem wydarzenia była szkoła w Roźwienicy.

Podczas mszy św., odprawionej w intencji poległych,  mogliśmy w zadumie i modlitwie  wspomnieć bohaterstwo i poświęcenie najmłodszych  Orląt. Wykład Tomasza Kuby Kozłowskiego z warszawskiego Domu Spotkań z Historią, znawcy Kresów przybliżył nam okoliczności dramatycznych wydarzeń listopadowych we Lwowie 1918 roku.

Uroczystość zwieńczyło rozdanie nagród w konkursie plastycznym: „Lwów w mej pamięci”, w którym:

II miejsce zajęła Weronika Blahaczek,

III miejsca – Jagoda Węglowska i Julia Leniar.

Więcej informacji o Zlocie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

10.11.2017 KOLEJNY SUKCES TANECZNY WERONIKI BLAHACZEK

Kolejny wielki sukces na ogólnopolskiej arenie odniosła Weronika Blahaczek - uczennica 6 klasy SP14 w Rzeszowie. 4 listopada brała udział w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU FORMACJI TANECZNYCH “TANECZNE PEJZAŻE” GÓRA KALWARIA 2017. W jedenastej edycji tego prestiżowego turnieju tanecznego zaprezentowały się zespoły, duety i soliści. Jury oceniało występy w kategoriach: modern, jazz, inne propozycje taneczne i taniec nowoczesny. Weronika Blahaczek zdobyła indywidualnie złoty i srebrny medal (kategoria solo i duet). Ponadto wraz z Zespołem Artystycznym Uśmiech zdobyła Grand Prix Festiwalu w kategorii jazz oraz wywalczyła 4 złote medale w innych kategoriach (formacja i mini formacja).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

27.10.2017 APEL POŚWIĘCONY ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II

W piątek 20 października 2017 roku, uczniowie naszej szkoły prowadzeni przez opiekunów Szkolnego koła Caritas przedstawili program słowno-muzyczny pt. Szukałem Was ... przypominający życie i powołanie do służby Kościołowi i całemu światu, Świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

16.10.2017 ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Dnia 13.10.2017 r. o godzinie 10:30 na sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie z klas siódmych przygotowali zabawny pokaz przedstawiający modę dla nauczycieli. Pokazane były stroje dla nauczyciela biologii i przyrody, matematyki, polskiego, wychowania fizycznego, bibliotekarza, plastyki oraz strój dla naszej drogiej Pani Dyrektor. Prezentowane stroje powstawały z pasją i pomysłem, nawiązywały do pracy nauczycieli przedmiotowych. Dzieci z klas młodszych prezentowały układ taneczny. Wszyscy doskonale się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

18.09.2017 ZJAZD WOLONTARIUSZY CARITAS

W dniach 9 i 10 września br. czteroosobowa delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskim Zjeździe Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi, który przebiegał pod hasłem Follow it. Program tego spotkania znajduje się na załączonym plakacie. PLAKAT

 

O zjeździe w prasie można przeczytać TUTAJ

 

30.06.2017 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Przystąpiliśmy do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016 - 2020 Priorytet 3. Dotyczy rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa. Na ten cel otrzymaliśmy wsparcie finansowe na 5000 zł. Za które zostały zakupione książki do naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej, która przedstawia poczynania na rzecz tego programu.

Prezentacja

 

24.06.2017 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

23 czerwca 2017 r. uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie w trakcie akademii uczniowie klas szóstych przedstawili w żywiołowy sposób satyryczny program artystyczny. Program przygotowała pani Joanna Stanio – opiekun SU. Oprawę muzyczną przygotowała pani Ewa Srokowska, a dekoracje pani Gertruda Możdżeń.

Pani dyrektor Maria Balawejder podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za całoroczną pracę wręczając wyróżniającym się uczniom i laureatom konkursów Stypendia Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Stypendia Dyrektora Szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

20.06.2017 WIZYTA W ZTM

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki do Zarządu Transportu Miejskiego, która odbyła się w dniach 18 - 19 maja 2017 r. z okazji Dni otwartych funduszy europejskich.

galeria zdjęć »

 

19.06.2017 BEZPIECZNE WAKACJE

W związku ze zbliżającymi się wakacjami zapraszamy uczniów i rodziców do zapoznania się z kilkoma cennymi radami i uwagami jak spędzić bezpiecznie wakacje.

Bezpieczne wakacje

 

13.06.2017 UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH

19 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w czwórboju lekkoatletycznym na stadionie Resovii, a 2 czerwca 2017 r. odbył sie trójbój lekkoatletyczny, w którym wzięli udział chłopcy z klas trzeciej i czwartej. Opiekę nad młodymi sportowcami sprawowała pani Klaudia Kąsek.

galeria zdjęć »

 

08.06.2017 SZKOŁA PRZYJAZNA UTALENTOWANYM UCZNIOM

7 czerwca, podczas uroczystej gali, tegoroczni laureaci Przedmiotowych Konkursów Kuratoryjnych odebrali dyplomy i nagrody z rąk Wojewody Podkarpackiego – pani Ewy Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty – pani Małgorzaty Rauch. W uroczystości uczestniczyli również ich opiekunowie naukowi i zaproszeni dyrektorzy szkół.

W gronie wyróżnionych wielokrotnych laureatów znalazła się Oliwia Indyk, uczennica klasy 6b, tegoroczna laureatka Konkursu z Języka Polskiego, Konkursu z Przyrody i finalistka Konkursu z Matematyki.

Ponadto Kurator Oświaty wyróżnił najlepsze szkoły z Podkarpacia. Certyfikat "Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom", przyznawany szkołom wspierającym talenty i rozwijającym ich pasje, odebrała dla naszej placówki Pani dyrektor Maria Balawejder.

Ceryfikat

Obok Oliwii udział w tym sukcesie mają jej koleżanki z klasy 6b: Gabrysia Paszkowska – laureatka Konkursu z Języka Polskiego i Weronika Zając – finalistka Konkursu z Przyrody.

Cieszymy się i jesteśmy dumni! Sukcesy te są niewątpliwie efektem systematycznej i często mozolnej pracy popartej talentem uczennic, ale też trudu nauczycieli, ich kompetencji, zmotywowania swych podopiecznych do pracy, która jak widać przynosi owoce.

Krótką relację radiową z Radia Via z gali oraz wywiad z Oliwią i nauczycielami można posłuchać uruchamiając plik mp3:

nagrody.mp3

 

08.06.2017 PODSUMOWANIE PROJEKTU "OPOWIEM CI O WOLNEJ POLSCE"

10 zespołów uczniów z całej Polski uczestniczyło w warszawskim finale akcji edukacyjnej "Opowiem ci o wolnej Polsce", której celem jest przybliżenie młodym ludziom wydarzeń związanych z najnowszą historią naszego kraju. Wśród nich znalazł się również zespół reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 14 w Rzeszowie: Weronika, Julia, Magdalena, których pracą kierowała p. Małgorzata Bieniek – nauczyciel historii.

Więcej_o_finale

galeria zdjęć »

 

02.06.2017 DZIEŃ DZIECKA

Dzień 1 czerwca 2017 okazał się wyjątkowy dla uczniów naszej szkoły, zaplanowane na ten dzień atrakcje wzbudziły duże zainteresowanie. Rozpoczęliśmy od pokazu Capoeiry, który przeprowadził instruktor prosto z Brazylii. Uczniowie byli zachwyceni pokazem, nie tylko mieli możliwość oglądania ale mogli brać czynny udział w prezentowanych zajęciach. Następnie przeszliśmy do „Szkolnego Pokazy Talentów” w tym roku odbył się on po raz pierwszy i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Na zakończenie pokazu talentów został przeprowadzony konkurs za najlepsze przebranie w którym pierwsze trzy miejsca zajęły dziewczyny z kl. VI a – Julia Leniar, Klaudia Adamiec, Magdalena Błażej.

Jednocześnie z pokazem talentów na boisku szkolnym odbył się turniej piłki nożnej oraz rzutów do kosza. Turniej piłki nożnej wygrała drużyna: SSG, którą tworzyli uczniowie kl. 6a.

Więcej_informacji

galeria zdjęć »

 

30.05.2017 RZESZÓW WYGRYWA EDUKACJĄ

Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem samorządów dotyczącym edukacji przygotowanym przez organizację Evidence Institute, w którym porównano wskaźniki dotyczące edukacji.

Ranking

 

30.05.2017 PASOWANIE NA CZYTELNIKA - 17 MAJA 2017 R.

W naszej bibliotece szkolnej jak co roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów na czytelnika a zarazem była to pierwsza lekcja biblioteczna klasy pierwszej. Uroczystość przygotowana została przez uczniów należących do Koła Biblioteczno-Multimedialnego pod kierunkiem nauczycielki-bibliotekarz mgr Marii Ziemiańskiej. Było to  krótkie przedstawienie  pt: Zaczarowany bajek świat wprowadzające małych czytelników w świat książek. Następnie uczniowie podzieleni w grupy wykonali trzy zadania (zagadki, układanie puzzli i nadanie im tytułu bajki, czytanie wyrazów z wierszy Jana Brzechwy i o zasadach poszanowania książek). Po przedstawieniu  uczniowie przystąpili  do uroczystej przysięgi, którą składali na „mega-zakładkę”.

Wszyscy pasowani uczniowie otrzymali zakładki do książek i dyplom do powieszenia w klasie przypominający o szanowaniu książek.

galeria zdjęć »

 

24.05.2017 ZMIEŃ SWOJE PRZYZWYCZAJENIA...

"Zmień swoje przyzwyczajenia, nie wyrzucaj do śmieci jedzenia". Pod takim hasłem Samorząd Województwa Podkarpackiego, Caritas Diecezji Przemyskiej, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Caritas Diecezji Sandomierskiej oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej, a także Bank Żywności, przy współpracy Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego podjęli inicjatywę mającą na celu zmniejszenia ilości odpadów spożywczych  znajdujących się w odpadach komunalnych i przemysłowych.

W ramach akcji wyznaczone punkty przyjmować będą  produkty żywnościowe, nawet z bardzo krótkim okresem przydatności, oraz ziemiopłody.

Z listą punktów do których można przekazywać produkty, a także z wykazem produktów można zapoznać się w poniższych  załącznikach:

Lista produktów

Wykaz punktów zbierania

List marszałka

 

28.04.2017 APEL Z OKAZJI MAJOWYCH ŚWIĄT

28 kwietnia 2017 roku uczniowie oraz przedszkolaki wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym majowym świętom: Święta 1 Maja, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przedstawili uczniowie z klas szóstych pod opieką pani Małgorzaty Bieniek.

galeria zdjęć »

 

28.04.2017 WYCIECZKA DO OŚRODKA CARITAS

W dniu 24 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 3b pod opieką p. Danuty Partyki oraz p. Agaty Czach uczestniczyli w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, które odbyły się w ośrodku Caritas w Budach Głogowskich. Warsztaty zorganizowane zostały oraz profesjonalnie przeprowadzone przez Pana insp. ZS Henryka Klimka w asyście przedstawicieli młodzieżowej drużyny Orląt: Madzi Błażej, Mai Kozłowskiej, Kuby Ledniowskiego oraz Kuby Płonki z kl. 6a.

galeria zdjęć »

 

24.04.2017 DZIEŃ ZIEMI 2017

Z okazji Dnia Ziemi uroczysty apel z programem artystycznym przygotowały dzieci z klas starszych pod kierunkiem pani Beaty Gwizdak. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody ekologicznej oraz układ taneczny trójki uczennic. Na zakończenie wręczono nagrody uczestnikom konkursów ekologicznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

07.04.2017 PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Wiosenna przerwa świąteczna wypada w tym roku w dniach 13 – 18 kwietnia 2017 r.

Z okazji zbliżających się Świąt przesyłamy życzenia od Pani dyrektor:

 

05.04.2017 OPOWIEM CI O WOLNEJ POLSCE

 W roku szkolnym 2016/17 uczennice klasy V Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Rzeszowie: Weronika, Julia i Magdalena pod opieką p. Małgorzaty Bieniek biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Opowiem Ci o Wolnej Polsce – spotkania młodzieży ze świadkami historii". Jest to inicjatywa przygotowana i realizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej o projekcie

galeria zdjęć »

O projekcie w prasie

 

10.03.2017 INFORMACJE O REKRUTACJI DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Przedstawiamy harmonogram rekrutacji do szkół i przedszkoli w 2017 roku oraz zarządzenie Prezydenta Miasta Rzeszowa w sprawie postępowania rekrutacyjnego.

Zarządzenie Prezydenta

Harmonogram dla przedszkoli

Harmonogram dla szkół podstawowych

 

27.02.2017 FOTOBUDKA

Przedstawiamy galerię zdjęć z fotobudki zorganizowanej przez panią pedagog J. Stanio podczas szkolnej zabawy noworocznej.

galeria zdjęć »

 

03.02.2017 GRA EDUKACYJNA SEGREGUJ ODPADY

Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania z grą edukacyjną Segreguj odpady, która znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem:  http://www.rzeszow.pl/file/33970/Recycling_rzeszow_CS5.swf

Gra została dostosowana do obowiązującego systemu gospodarowania odpadami na terenie miasta. Główny bohater gry Miś Bu, wraz z parą przyjaciół: Agatką, mieszkanką domu jednorodzinnego i Jackiem, mieszkańcem budynku wielolokalowego, uczy jak prawidłowo segregować różne rodzaje odpadów.

 

02.01.2017 Z WIZYTĄ W HOSPICJUM

Weronika Blahaczek i Julia Chorzępa z klasy 5 w dniu 16 grudnia 2016 r. przekazały Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci dary rzeczowe dla ich podopiecznych zebrane w szkole przez Szkolne Koło Caritas.

galeria zdjęć »

 

29.12.2016 APEL WIGILIJNY

W dniu 22 grudnia 2016 r. dzieci z przedszkola i uczniowie naszej szkoły spotkali się na apelu wigilijnym. Piękne Jasełka zaprezentowali uczniowie klas starszych oraz uczniowie klasy 2b. Program reżyserował ksiądz Krzysztof Hyziak z pomocą p. D. Partyki i p. D. Kochanowicz. Wręczono także nagrody laureatom konkursów bożonarodzeniowych. Po apelu uczniowie w swoich salach spotykali się na klasowych wigiliach.

galeria zdjęć »

 

18.12.2016 PRZERWA ŚWIĄTECZNA

W dniach 23.12.2016 r. – 31.12.2016 r. trwa zimowa przerwa świąteczna. Z okazji nadchodzących świąt:

 

16.12.2016 WOLONTARIAT – KONFERENCJA

W dniu 6 grudnia 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbyła się Ogólnopolska Konferencja Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra.

Wśród licznych delegacji znalazły się przedstawicielki naszej szkoły: Weronika Blahaczek i Julia Chorzępa z kl. 5 wraz z p. dyrektor Marią Balawejder i p. Danutą Partyką.

więcej o konferencji

galeria zdjęć »

 

29.11.2016 ZMIANY W SYSTEMIE EDUKACJI

Informujemy, że w Parlamencie RP rozpoczęły się prace nad projektami ustaw zmieniającymi system oświaty w naszym kraju. Z projektami ustaw można zapoznać się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Rzeszowie klikając w poniższy link:

zmiany w oświacie

Więcej informacji można znaleźć na specjalnej stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej poświęconej proponowanym zmianom systemu edukacji:

Dobra Szkoła - Reforma Systemu Edukacji

 

26.11.2016 ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W piątek 25 listopada 2016 r. obchodziliśmy Święto Patrona – 26 rocznicę nadania szkole imienia, 16 rocznicę otrzymania sztandaru.

Święto Patrona Szkoły rozpoczęliśmy mszą św. w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej oraz delegacje Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich i Rady Osiedla Staroniwa złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą obrońcom Lwowa. Na uroczystej akademii uczniowie naszej szkoły przedstawili okolicznościowy program przygotowany pod kierunkiem pani Justyny Drupki i pani Ewy Srokowskiej. Wręczono także nagrody laureatom okolicznościowych konkursów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

24.11.2016 ZABAWA ANDRZEJKOWA

23 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Poniżej prezentujemy zdjęcia z imprezy uczniów klas 4 – 6.

galeria zdjęć »

 

26.10.2016 ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – AKADEMIA Z OKAZJI PAŹDZIERNIKOWYCH ROCZNIC

25 października 2016 r. nasi uczniowie pod opieką pani Danuty Partyki i księdza Krzysztofa Hyziaka – opiekunów szkolnego koła Caritas przedstawili program słowno-muzyczny przypominający życie i pielgrzymowanie świętego papieża Polaka – Jana Pawła II.

galeria zdjęć »

 

16.10.2016 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W czwartek 13 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły zorganizowały uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej - popularnego Dnia Nauczyciela. Apel był inicjatywą Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Bożeny Woźny. Wystąpiły także przedszkolaki prezentując interesujący taniec. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

15.10.2016 MISTRZOWIE KODOWANIA

Nasza szkoła włączyła się do europejskiej akcji CodeWeek promującej naukę programowania na wszystkich poziomach edukacji. Na zajęciach komputerowych uczniowie klas 4-6 będą tworzyć własne gry i bajki animowane w środowisku Scratch.

 

28.09.2016 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września 2016 roku odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie wykonać projekty językowe dotyczące różnych krajów. Wszystkie prace okazały się być bardzo twórcze i pomysłowe!

Europejski Dzień Języków spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem i zainteresowaniem. Uczniowie licznie zaangażowali się w wykonanie prezentacji, makiet oraz kostiumów. Za ten kolorowy, radosny i pełen pozytywnej  energii dzień bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie, a szczególnie pani Anecie Bereś i pani Ewelinie Wrzos-Gołojuch.

Więcej o imprezie w kąciku anglisty

galeria zdjęć »

 

23.09.2016 ZLOT OWADÓW

W piątek 16 września 2016 r. nasi uczniowie pod opieką pani Beaty Gwizdak wzięli udział w "Drugim Rzeszowskim Zlocie Owadów". W konkursie na najciekawszy strój zwyciężyła uczennica naszej szkoły Julia Leniar, a wyróżnienie otrzymały Blanka Skiba i Weronika Blahaczek.

Więcej o imprezie

galeria zdjęć »

 

1.09.2016 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie w budynku szkoły, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Maria Balawejder przywitała wszystkich obecnych na uroczystości i przekazała najważniejsze informacje związane z nowym rokiem szkolnym. Po spotkaniu uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami.

galeria zdjęć »

 

31.08.2016 INFORMACJE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice! Witamy w nowym roku szkolnym 2016/17. Przekazujemy Państwu Poradnik "Jak zadbać o udany rok szkolny 2016/17 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym Nr 4 w Rzeszowie tj. w Szkole Podstawowej Nr 14 i Przedszkolu Nr 10 w Rzeszowie".

Poradnik

 

11.07.2016 ZADOWOLENI KONSUMENCI

Z przyjemnością informujemy, że nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny został wyróżniony przez uczniów i ich rodziców certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość usług edukacyjnych.

 

30.06.2016 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

24 czerwca 2016 r. uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie w trakcie akademii uczniowie klasy szóstej przekazali obowiązki pocztu sztandarowego i sam sztandar uczniom klasy piątej, a także przedstawili satyryczny program artystyczny. Program przygotowała pani Justyna Drupka - wychowawczyni klasy. Oprawę muzyczną przygotowała pani Ewa Srokowska, a dekoracje pani Gertruda Możdżeń.

Pani dyrektor Maria Balawejder podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za całoroczną pracę wręczając wyróżniającym się uczniom Stypendia Miasta Rzeszowa oraz Stypendia Dyrektora Szkoły.

Uroczystość zakończyło rozdanie świadectw z wyróżnieniem uczniom klas 4 – 6.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

4.06.2016 DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

1 czerwca 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Zamiast tradycyjnych zajęć lekcyjnych uczniowie i przedszkolacy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym prezentowanym na boisku szkolnym, a także uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, konkursach i innych zabawach.

galeria zdjęć »

 

17.05.2016 ODWIEDZINY KSIĘDZA BISKUPA

W dniu 16 maja 2016 r. w naszej szkole gościliśmy Jego Ekscelencję Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i dzieci z wszystkich oddziałów przedszkola. "Bądź pozdrowiony gościu nasz" - takimi słowami powitaliśmy wyjątkowego gościa. W imieniu społeczności szkolnej i przedszkola Księdza Biskupa powitała pani dyrektor Maria Balawejder. Odwiedziny Księdza Biskupa są wyrazem wspólnej troski nas wszystkich, o jak najlepsze wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich. W wypełnianiu tego zadania bardzo pomaga nam postać oraz przesłanie, które pozostawił Święty Jan Paweł II - powiedziała pani dyrektor. Program "Zwyczajni Święci" przygotowały dzieci z klasy II pod przewodnictwem opiekunów Szkolnego Koła Caritas i pani Ewy Srokowskiej, która czuwała nad oprawą muzyczną. Spotkanie uświetniły tańce grup przedszkolnych i klasy I, a także "orkiestra przedszkolna".

galeria zdjęć »

 

06.05.2016 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-G0 MAJA

29 kwietnia uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki wzięli udział w uroczystym apelu z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Czasy uchwalenia konstytucji oraz dalszej jej losy przybliżył nam dyrektor R. Zych, a następnie obejrzeliśmy program artystyczny związany z wartościami jakie niosła Konstytucja 3-go Maja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

22.04.2016 DZIEŃ ZIEMI 2016

Z okazji obchodzonego corocznie Dnia Ziemi uroczysty apel z programem artystycznym przygotowały dzieci z klasy szóstej i czwartej pod kierunkiem pani Beaty Gwizdak, pani Ewy Srokowskiej i pani Marii Ziemiańskiej. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody ekologicznej. Na zakończenie wręczono nagrody uczestnikom konkursów ekologicznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

12.04.2016  ZAPISY DO SZKÓŁ – INFORMACJA DLA RODZICÓW

Zapraszamy do zapoznania sie z harmonogramem zapisów do szkół podstawowych w 2016 roku. HARMONOGRAM

 

17.03.2016  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

11.02.2016  UWAGA GRYPA!!!

W związku ze wzmożoną zachorowalnością na grypę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie podaje informacje merytoryczne i metodyczne dotyczące profilaktyki grypy sezonowej oraz zalecenia profilaktyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

objawy_grypy

zalecenia

pomieszczenia_biurowe

 

03.02.2016 INFORMACJE O ZAPISACH DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Przedstawiamy harmonogram rekrutacji do szkół i przedszkoli w 2016 roku.

Harmonogram dla przedszkoli

Harmonogram dla szkół podstawowych

 

29.01.2016  STYPENDIA MIASTA RZESZOWA ORAZ DYREKTORA ZESPOŁU

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami udzielania Stypendium Miasta Rzeszowa za wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia oraz w zakresie twórczości artystycznej, a także z regulaminem przyznawania Stypendium Dyrektora Zespołu za wyniki w nauce.

Uchwala_w_sprawie_Programu_Stypendialnego_Miasta_Rzeszowa.pdf

Uchwala_Nr_XV_316_2015_Rady_Miasta_Rzeszowa.pdf

regulamin_stypednium_dyrektora.doc

 

29.01.2016  NOWE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI 6 I 7 LETNICH NASZEJ SZKOLE

Przedstawiamy ważne informacje dla rodziców dzieci 6 i 7 letnich.

Ogłoszenie

 

25.01.2016 WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI 6 I 7 LETNICH

Zapraszamy rodziców do zapoznania się ze zmianami w sprawie obowiązku szkolnego dzieci sześcioletnich i siedmioletnich wynikających z nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Nowelizacja.

Więcej informacji dotyczących rzeszowskich szkół można znaleźć na stronie serwisu informacyjnego Urzędu Miasta Rzeszowa klikając w poniższy link:

http://www.rzeszow.pl/mieszkancy/oswiata/szesciolatku-szkola-czeka

 

22.12.2015 APEL WIGILIJNY

W ostatnim dniu nauki w roku 2015 spotkaliśmy się na Apelu Wigilijnym. Krótki program artystyczny przygotowały panie B. Woźny i E. Srokowska.  Pani dyrektor Maria Balawejder złożyła społeczności szkolnej życzenia świąteczne oraz wręczyła nagrody laureatom konkursów świątecznych.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

9.12.2015 MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 7 grudnia 2015 r. już po raz 16-ty  odbył się  Mikołajkowy Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 41 dzieci z klas I-VI, w tym 34 chłopców i 7 dziewczynek. Zawodnicy rozegrali 5 rund pod czujnym sędziowskim okiem niezastąpionego
p. Romana Wąsika. Koordynatorem turnieju była p. K. Tracz. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Urząd Miasta Rzeszowa. Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę rzeczową.

Wyniki turnieju w zakładce konkursy.

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym miłośnikom królewskiej gry.

galeria zdjęć »

 

8.12.2015 MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

7 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły - członkowie Samorządu Uczniowskiego przekazywali prezenty mikołajkowe w poszczególnych klasach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

4.12.2015 KIERMASZ CARITAS W NASZEJ SZKOLE

3 grudnia 2015 roku przed spotkaniem z rodzicami odbył się kiermasz ciast przygotowany przez Szkolne Koło Caritas. Dzieci chętnie włączyły się w akcję. Było mnóstwo słodkich pyszności. Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na zakup świątecznych paczek.

galeria zdjęć »

 

1.12.2015  WIZYTA W HOSPICJUM

30 listopada 2015 roku Weronika Blahaczek z klasy 4 i Hubert Blahaczek z klasy 1 a przekazali dary zebrane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 w Rzeszowie do Hospicjum.

 

30.11.2015 25 LAT Z PATRONEM

27 listopada 2015 roku obchodziliśmy 25 rocznicę nadania szkole imienia Orląt Lwowskich oraz 15 rocznicę otrzymania przez szkołę sztandaru. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

18.11.2015 V ZLOT SZKÓŁ IM. ORLĄT LWOWSKICH

10 listopada 2015 roku odbyło się V Spotkanie Szkół noszących imię Orląt Lwowskich. organizatorem spotkania było Publiczne Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem. Więcej o uroczystości oraz lista uczniów nagrodzonych w konkursach zakładce: V ZLOT

galeria zdjęć »

 

15.10.2015 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 15.10.2015 r. spotkaliśmy się na uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Program uroczystości przygotowały panie Bożena Woźny i Ewa Srokowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

09.10.2015  DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Zapraszamy rodziców do korzystania z dziennika elektronicznego. Ze sposobem pierwszego logowania można się zapoznać klikając w odnośnik instrukcja.

 

03.09.2015  INFORMACJA O STYPENDIACH SZKOLNYCH

Informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o stypendium szkolne dla uczniów szkoły. Więcej informacji w zakładce ogłoszenia.

 

01.09.2015  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie w budynku szkoły, na uroczystej akademii obejrzeliśmy krótki występ uczniów klasy czwartej przygotowany pod kierunkiem pani Doroty Soleckiej i pani Ewy Srokowskiej. Na zakończenie akademii pani Dyrektor Maria Balawejder przywitała obecnych, przede wszystkim pierwszoklasistów oraz życzyła uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości w pracy. Po akademii uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami.

galeria zdjęć »

 

20.07.2015 INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

Podkarpacki Kurator Oświaty informuje, że Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło dla uczniów, nauczycieli i rodziców infolinie, które zapewniają bezpłatną pomoc w trudnych  sytuacjach. Szczególnie jest to ważne w chwili, gdy docierają do nas niepokojące informacje o licznych przypadkach zatruć niebezpiecznymi substancjami: narkotykami i tzw. dopalaczami. Przypominamy, że uczniowie mogą korzystać z telefonu zaufania 116 111, natomiast rodzice i nauczyciele w sprawach bezpieczeństwa dzieci uzyskają fachową pomocy, dzwoniąc pod numer  800 100 100. Jednocześnie   w kwestiach związanych z dopalaczami  Główny Inspektor Sanitarny uruchomił   infolinię 800 060 800.

Więcej informacji można uzyskać na stronie:

http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/masz-problem-daj-sobie-pomoc-skorzystaj-z-bezplatnej-pomocy-telefonicznej-i-online-dla-uczniow-rodzicow-i-nauczycieli.html

 

26.06.2015 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie w trakcie uroczystej akademii uczniowie klasy szóstej przekazali obowiązki pocztu sztandarowego i sam sztandar uczniom klasy piątej, a także przedstawili program artystyczny. Program przygotowała pani Beata Gwizdak - wychowawczyni klasy. Nad stroną muzyczną czuwała pani Ewa Srokowska.

Pani dyrektor Maria Balawejder podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za całoroczną pracę wręczając Stypendium Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Stypendia Dyrektora Szkoły.

Uroczystość zakończyło rozdanie świadectw w poszczególnych klasach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

 

10.06.2015 APEL PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym zapraszamy rodziców do zapoznania się z apelem Kuratora Oświaty w sprawie wypoczynku letniego w województwie podkarpackim.

Apel Kuratora

 

10.06.2015 BEZPŁATNE PODRĘCZNIKI

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych określonych w poniższym zarządzeniu dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Rzeszowie.

Zarządzenie

 

24.04.2015 DZIEŃ ZIEMI 2015

Z okazji obchodzonego corocznie Dnia Ziemi uroczysty apel z programem artystycznym przygotowały dzieci z klas starszych pod kierunkiem pani Beaty Gwizdak, pani Ewy Srokowskiej i pani Marii Ziemiańskiej. Hitem programu był pokaz mody ekologicznej. Na zakończenie wręczono nagrody uczestnikom konkursów ekologicznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

31.03.2015 GŁOSUJ NA NASZĄ SZKOŁĘ W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie "Wielkanocny kurczak". Wykonane kurczaki są wystawione w okresie przedświątecznym w CH Plaza Rzeszów.

Głosujemy na pracę naszych uczniów na stronie www.facebook.com/PlazaRzeszow, gdzie są umieszczone zdjęcia prac. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

 

24.03.2015 NABÓR DO SZKOŁY NR 18

Informujemy, że rozpoczęto nabór do Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Błogosławionej Karoliny 21. Więcej informacji w piśmie Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Pismo Prezydenta »

 

19.04.2015 PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W tym roku szkolnym  Pasowanie na czytelnika  uczniów klas pierwszych odbyło się 10 marca 2015 r. na lekcjach bibliotecznych. Uczniowie z Koła biblioteczno-multimedialnego pod kierunkiem nauczycielki  mgr Marii Ziemiańskiej przygotowali występ dla młodszych koleżanek i kolegów wprowadzając ich w świat książek pod hasłem Kto czyta żyje dłużej Książka Twoim przyjacielem. Pierwszoklasiści poradzili sobie dzielnie z rozwiązywaniem każdego zadania. Pasowanie odbyło się za pomącą „mega zakładki”, a na pamiątkę każdy uczeń otrzymał zakładkę wykonaną przez starszych  uczniów na zajęciach koła biblioteczno-multimedialnego.

galeria zdjęć »

 

19.12.2014 APEL WIGILIJNY

W ostatnim dniu nauki w roku 2014 spotkaliśmy się na Apelu Wigilijnym. Krótki program artystyczny przygotowały panie D. Partyka, B. Woźny i E. Srokowska. Rewelacyjną interpretację kolęd zaprezentowały Marcelina Solarz i Aleksandra Kisyk. Pani dyrektor Maria Balawejder złożyła społeczności szkolnej życzenia świąteczne. Nagrodzono także laureatów konkursów świątecznych. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

17.12.2014 Z WIZYTĄ W HOSPICJUM

Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty włączyli się w akcję Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci z  Okazji  Dnia Świętego Mikołaja. W ramach tej akcji zebraliśmy mnóstwo zabawek, słodyczy, kosmetyków, z których Fundacja mogła zrobić paczki mikołajkowe dla swoich podopiecznych i ich rodzeństwa.

Głęboko  wierzymy, że  okazane przez nas serce pozwoli podopiecznym Hospicjum  oderwać się choć na chwilę od kłopotów dnia codziennego i pozostawi wiele pięknych wspomnień.

Na zdjęciach Weronika i Blanka z klasy trzeciej.

     

 

14.12.2014 ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

14.12.2014 TURNIEJ SZACHOWY

8 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się już XV Mikołajkowy Turniej Szachowy. Pełna informacja o turnieju w zakładce Konkursy.

galeria zdjęć »

 

7.12.2014 ZABAWA ANDRZEJKOWA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zabawy andrzejkowej uczniów klas IV - VI, która odbyła się 26 listopada 2014 roku.

galeria zdjęć »

 

28.11.2014 ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – IV ZLOT SZKÓŁ

28 listopada 2014 roku obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona Szkoły połączone w tym roku z IV Zlotem Szkół noszących imię Orląt Lwowskich. Gościliśmy szkoły z Roźwienicy, Rudnika nad Sanem, Wiśniowej i Zabratówki.

Po przemarszu do kościoła p. w. Narodzenia NMP uczestniczyliśmy w mszy św. której przewodniczył ksiądz Prałat Władysław Jagustyn – kapelan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Po powrocie do szkoły delegacje zaproszonych gości oraz szkół złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Justyny Drupki, pani Ewy Srokowskiej, pani Małgorzaty Bieniek oraz pani Marii Ziemiańskiej. Gości powitała pani dyrektor Maria Balawejder, a na zakończenie akademii wręczyła nagrody uczestnikom konkursów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz zapoznania się z wydanym z tej okazji numerem gazetki Orlik.

galeria zdjęć »

Orlik

 

21.11.2014 WYKŁAD O WPŁYWIE STYLU ŻYCIA NA ZDROWIE

20 listopada prelekcję pod tytułem: Niech żywność będzie naszym lekarstwem wygłosiła dietetyk mgr Jadwiga Głodzik. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony przybyłych rodziców, nauczycieli i gości. Pani dietetyk w sposób jasny i wyczerpujący przedstawiała zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem a także odpowiedziała na pytania uczestniczących w prelekcji rodziców.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.asyk.eu

 

22.10.2014 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2014 roku uczniowie klas IV - VI, pod opieką pani pedagog B. Woźny i pani E. Srokowskiej, przygotowały uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. W trakcie radosnej i rozśpiewanej uroczystości nauczyciele zostali obdarowani soczystymi jabłkami, a pani dyrektor Maria Balawejder wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

30.09.2014 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Na rzeszowskich bulwarach 19.09.2014 odbył się  happening pod hasłem "S.O.S. dla Wisłoka". Ta akcja ma 15-letnią tradycję. Zwraca uwagę na zanieczyszczenie rzeki przepływającej przez stolicę regionu.  Uczniowie z rzeszowskich szkół , w tym i delegacja z naszej szkoły  słuchali  informacji  na temat segregacji śmieci,  samodzielnie wykonywali prace z odpadów plastikowych oraz –   pod mikroskopem – oglądali   zwierzątka żyjące w Wisłoku.

galeria zdjęć »

WIĘCEJ O PROJEKCIE

 

10.09.2014 PLAN PRACY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Zapraszamy do zapoznania się z planem pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4, Szkoły Podstawowej Nr 14 w roku szkolnym 2014/2015.

PLAN PRACY

 

01.09.2014  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie w budynku szkoły, na uroczystej akademii obejrzeliśmy krótki występ uczniów klas starszych przygotowany pod kierunkiem pani Danuty Partyki i pani Ewy Srokowskiej. Na zakończenie akademii pani Dyrektor Maria Balawejder życzyła uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości w pracy. Po akademii uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami.

galeria zdjęć »

 

27.06.2014 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014 rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie w trakcie uroczystej akademii uczniowie klasy szóstej przekazali obowiązki pocztu sztandarowego i sam sztandar uczniom klasy piątej, a także przedstawili piękny program artystyczny, w którym w humorystyczny sposób pokazali życie szkoły oraz podziękowali dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły. Program przygotował pan Mariusz Paszkowski - wychowawca klasy. Nad stroną muzyczną czuwała niezawodna pani Ewa Srokowska.

Pani dyrektor Maria Balawejder podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za całoroczną pracę wręczając Stypendium Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Stypendia Dyrektora Szkoły.

Na zakończenie akademii przedstawiciele klasy piątej wręczyli upominki książkowe uczniom z odchodzącej klasy szóstej.

Uroczystość zakończyło rozdanie świadectw w poszczególnych klasach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

07.06.2014 DNI OSIEDLA STARONIWA

1 czerwca 2014 roku na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Rzeszowie odbyły się Dni Osiedla Staroniwa. W trakcie imprezy zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

02.06.2014 WYCIECZKA Kraków – Szlak Orlich Gniazd

W dniach 20 21 maja 2014r. klasy IV VI wzięły udział w wycieczce krajoznawczej pt. Kraków – Szlak Orlich Gniazd po Jurze Krakowsko Częstochowskiej.

W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy Kraków. Główne atrakcje to: wizyta na Starówce, wysłuchanie hejnału z Wieży Mariackiej, spacer   Szlakiem Królewskim na Wawel (zwiedzanie katedry, grobów królewskich, Sali poetów, dzwonu Zygmunta). Na zakończenie dnia pojechaliśmy na całkowity relaks do krakowskiego Parku Wodnego i  spędziliśmy tam 2 godziny.

W drugim dniu odwiedziliśmy Ojców,  gdzie odbyliśmy spacer Doliną Prądnika, przeszliśmy przez Bramę Łokietka,  odpoczęliśmy przy Źródełku Miłości oraz zwiedziliśmy Jaskinię Łokietka. Następnie podziwialiśmy ruiny zamku w Ojcowie, zamek na Pieskowej Skale oraz Maczugę Herkulesa.

Wycieczka była udana, dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, przez całą drogę mieliśmy dobre humory, pogoda także nas rozpieszczała. I chociaż wszystko co dobre, szybko się kończy, długo będziemy wspominać te wspólnie spędzone chwile.

Przebieg wycieczki można podziwiać na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia.

galeria zdjęć »

 

02.06.2014 PROJEKT „WODA – nie marnuję!”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Woda – nie marnuje!” Podczas trzech godzin lekcyjnych  wspólnie z trenerami z Ekoskopu wykonywali dotyczące wody doświadczenia, pomiary i eksperymenty, a także podglądali pod lupami i mikroskopem zwierzęta wodne.

Zajęcia łączyły teorię z praktyką. Celem warsztatów  było poznanie i samodzielne „doświadczenie wody”. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, a zdobyta wiedza na pewno na długo pozostanie w pamięci i będzie wykorzystana w dalszym etapie kształcenia.

Projekt „WODA – nie marnuję!” dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

galeria zdjęć »

 

28.05.2014 ZAPRASZAMY NA DNI OSIEDLA STARONIWA

W dniu 1 czerwca 2014 roku na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Rzeszowie odbędzie się główna impreza Dni Osiedla Staroniwa. Szczegóły na plakacie. W trakcie imprezy wystąpią także uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie Przedszkola nr 10.

Program występów naszych dzieci

 

09.05.2014 APEL Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

30 kwietnia 2014 roku na uroczystym apelu podziękowaliśmy za kanonizację Jana Pawła II. Uroczystość przygotowała pani D. Partyka wraz z księdzem B. Jaworskim i panią E. Srokowską. Program bardzo się podobał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

02.05.2014 APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA

29 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki wzięli udział w uroczystym apelu z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Program przygotowały panie Małgorzata Bieniek i Ewa Srokowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

16.04.2014 ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

21.03.2014 TENIS 10 W SZKOLE

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do prowadzonego przez Polski Związek Tenisowy programu pn. Tenis 10 w szkole. Celem programu jest m. in. zapewnienie możliwości dostępu dzieciom do gry w tenisa na zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Program skierowany jest do uczniów klas I-III (do 10 roku życia), a w jego ramach szkoła zakupi sprzęt tenisowy za kwotę 2500 zł. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie:

www.tenis10.pl

 

10.03.2014 ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Orląt Lwowskich ogłasza nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015.

Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Orląt Lwowskich to placówka, której od lat przyświeca motto: „Jeżeli szukasz przyjaciół i miłego miejsca, rozejrzyj się wokół siebie”. Na rzeszowskiej scenie edukacyjnej istniejemy ponad 100 lat, a od roku 1990 nosimy szacowne imię Orląt Lwowskich. Wiemy, że misją szkoły jest nie tylko edukacja ale także wspomaganie wychowania rodzicielskiego. Dlatego też wspieramy rozwój młodych ludzi poprzez licznie działające koła zainteresowań. Ponadto szkoła bierze udział w takich programach jak „Szkoła bez przemocy”. Mamy również tytuł Szkoły promującej zdrowie a dzieci otrzymują do drugiego śniadania kartonik mleka oraz owoce i warzywa.

Zapisy prowadzone są przy pomocy systemu ProgMan KLIKNIJ TUTAJ lub w sekretariacie szkoły.

Ważne informacje dla rodziców zapisujących dzieci do szkoły, dla rodziców dzieci sześcioletnich i młodszych oraz aktualne obwody szkół Rzeszowa można uzyskać aktywując linki:

Harmonogram rekrutacji

Kryteria naboru str. 1

Kryteria naboru str. 2

Obwody szkół

 

15.02.2014 WYCIECZKA DO CENTRUM CARITAS

8 lutego 2014 roku członkowie szkolnego koła Caritas odwiedziło siedzibę organizacji w Budach Głogowskich. Sprawozdanie z wycieczki oraz galeria zdjęć poniżej.

sprawozdanie

galeria zdjęć »

 

12.02.2014 ZABAWA NOWOROCZNA

Kilka dni po zakończeniu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie noworocznej. W galerii przedstawiamy zdjęcia z zabawy dla uczniów klas IV - VI.

galeria zdjęć »

 

18.01.2014 PROPOZYCJE EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW

Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z ofertą edukacyjną platformy e-learningowej eProti. Oferuje ona wiele gier edukacyjnych wspomagających nauczanie języka angielskiego. Uczniowie logują się na stronie www.eproti.pl podając Login: d36724 oraz Hasło: 6832244. Postępy dzieci mogą obserwować rodzice podając Login: r36683 i Hasło: 964938.

 

20.12.2013 SPOTKANIE WIGILIJNE

Czytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa ksiądz B. Jaworski rozpoczął tegoroczne spotkanie wigilijne w naszej szkole. Krótki program artystyczny przybliżył nam znaczenie zwyczajów świątecznych. Spotkanie przygotowała pani Danuta Partyka, Ewa Srokowska oraz wspomniany ksiądz Jaworski. Pani dyrektor Maria Balawejder złożyła społeczności szkolnej życzenia świąteczne. Nagrodzono także laureatów konkursów świątecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

12.12.2013 KONKURS – PRZYBYSZ Z PLANETY WEEE

W IX edycji konkursu „Przybysz  z  Planety WEEE - 2013” 1 miejsce i nagrodę w wysokości 500zł zdobyli Mateusz Jerszów i Szymon Kozłowski z klasy V.

Za zwycięstwo i duże zaangażowanie w wykonaną instalację serdecznie gratulujemy.

Więcej o konkursie »

galeria zdjęć »

 

6.12.2013 ODWIEDZINY MIKOŁAJA

Zgodnie z tradycją w tym dniu odwiedził wszystkich grzecznych uczniów naszej szkoły Mikołaj.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

5.12.2013 TURNIEJ SZACHOWY

5 grudnia 2013 r. po raz 14-ty miłośnicy królewskiej gry rozegrali Mikołajkowy Turniej Szachowy. Startowało 49 dzieci w tym 40 chłopców i 9 dziewczynek. Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców wśród dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt:

I miejsce – Izabela Kyc

II miejsce – Anna Wilk

III miejsce – Weronika Zając

IV miejsce – Maja Rutkowska

Wśród chłopców:

I miejsce – Kamil Barłowski

II miejsce – Kamil Łobaza

III miejsce – Amadeusz Roszak

IV miejsce – Wiktor Kowal

V miejsce – Mateusz Jerszów

VI miejsce – Karol Zając

Turniej sędziował jak co roku Pan Roman Wąsik. Uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Urząd Miasta Rzeszowa. Ponadto słodki poczęstunek zapewnił dzieciom właściciel osiedlowego sklepu Marszel.

Gratulujemy zwycięzcom.

galeria zdjęć »

 

27.11.2013 ZABAWA ANDRZEJKOWA

W środę 27 listopada odbyły się w naszym zespole szkolno-przedszkolnym zabawy andrzejkowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy andrzejkowej  uczniów klas starszych.

galeria zdjęć »

 

22.11.2013 ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W dniu 22.11.2013 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z Świętem Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy mszą Świętą w intencji Orląt Lwowskich. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową na frontonie naszej szkoły. Uczestniczyliśmy także w akademii "Orlęta Lwowskie w poezji i piosenkach", którą przygotowały panie: Justyna Drupka i Ewa Srokowska, Święto Patrona zakończyły konkursy na temat: Orlęta Lwowskie w walce o niepodległość Ojczyzny.

galeria zdjęć »

 

15.11.2013 OTWARCIE NOWEJ ULICY I SPOTKANIE Z PREZYDENTEM

Z udziałem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz mieszkańców Osiedla STARONIWA uroczyście otwarto ulicę Kowalską.

Po uroczystości w budynku naszej szkoły odbyło się otwarte spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami Osiedla Staroniwa. Tematem spotkania były:

– budżet na 2014 rok,

– bieżące sprawy osiedla.

galeria zdjęć »

 

10.09.2013  BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO SZKOŁY, BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów i rodziców do zapoznania się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej drogi do szkoły i bezpieczeństwa w szkole.

bezpieczeństwo w drodze do szkoły

 

2.09.2013 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie na akademii obejrzeliśmy krótki występ uczniów klas starszych przygotowany pod kierunkiem pani Justyny Drupki i pani Ewy Srokowskiej. Na zakończenie akademii pani Dyrektor Maria Balawejder życzyła wszystkim samych sukcesów w pracy i nauce. galeria zdjęć »

 

28.06.2013 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Po mszy świętej, którą rozpoczęliśmy uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/2013 przemaszerowaliśmy do budynku szkoły, gdzie w trakcie uroczystej akademii uczniowie klasy szóstej przekazali obowiązki pocztu sztandarowego i sam sztandar uczniom klasy piątej, a także przedstawili piękny program artystyczny, w którym w humorystyczny sposób pokazali życie szkoły oraz podziękowali dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły. Program przygotowały pani Justyna Drupka oraz pani Ewa Srokowska wraz z uczniami.

Pani dyrektor Maria Balawejder podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za całoroczną pracę wręczając Stypendium Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Stypendia Dyrektora Szkoły.

Na zakończenie akademii przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli "nagrody porcelanowego słonia" osobliwościom z odchodzącej klasy szóstej.

Na zakończenie uroczystości szkolnych wychowawcy klas wręczyli uczniom świadectwa ukończenia klasy oraz szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości, a także do zapoznania się z treścią listu, jaki z okazji zakończenia roku szkolnego wystosowała do społeczności szkolnych pani Minister Edukacji Narodowej.

galeria zdjęć »                   list pani minister

 

6.06.2013 DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

3 czerwca 2013 r odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka na sportowo. Tego dnia pogoda nam nie sprzyjała, więc musieliśmy przeorganizować zaplanowaną imprezę. Mimo tego humory wszystkim dopisywały, bawiliśmy się wspaniale. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów lody, a Rada Osiedla Staroniwa słodycze. Uczniowie klas I – III wzięli udział w licznych konkurencjach i rozgrywkach sportowych. Próbowali swoich sił w takich konkurencjach jak: rzut piłka lekarską, rzut piłeczka palantową, bieg na 30 m, rzut do kosza, skok w dal, bieg slalomem.

Klasy I III rozegrały również turniej mini piłki nożnej chłopców, najlepsza okazała się drużyna z klasy trzeciej, w turnieju sportowym „dwa ognie” zwyciężyły również dziewczynki z klasy trzeciej.

Chłopcy z klas IV – VI rozegrali trzy mecze piłki nożnej, najlepsza okazała się drużyna z klasy szóstej. Dziewczynki z klas IV – VI rozegrały emocjonujące mecze w ringo. Zwycięstwo przypadło drużynie z klasy piątej.

Uroczyste podsumowanie zmagań sportowych odbyło się podczas apelu na boisku szkolnym w dniu 5.06 2013r. Nagrody, które otrzymali nasi uczniowie zostały zakupione ze środków przeznaczonych na realizacje osiedlowego programu z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych – promującego organizacje imprez bezalkoholowych Osiedla Staroniwa.

Dodatkową atrakcja tego dnia było mini wesołe miasteczko, na którym nasi uczniowie mogli się bawić od godz. 10. 00 -15.00. Sponsorem tej atrakcji była również Rada Osiedla Staroniwa.

galeria zdjęć »

 

30.05.2013 SUKCESY W TURNIEJU SZACHOWYM

28 maja odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie. Drużyna naszej szkoły w składzie: Klara Lewandowska, Patryk Barłowski (klasa VI) i Wiktor Kowal (klasa IV) zajęła II miejsce. W nagrodę otrzymali puchar. W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt Klara Lewandowska zajęła II miejsce, Patryk Barłowski też uplasował się na II miejscu w nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy i medale.

Serdecznie gratulujemy!

galeria zdjęć »

 

27.05.2013 KOLEJNA LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

W środę, 22 maja uczniowie z klas: 4 i 6 pod opieką swoich wychowawczyń, uczestniczyli w zajęciach terenowych z wykorzystaniem mobilnego laboratorium czyli Jeżowozu. Podczas plenerowych warsztatów prowadzili ekologiczne pomiary i eksperymenty, badali warunki środowiska, podglądali przyrodę lupami, lornetkami i mikroskopem. Zajęcia „laboratorium na kółkach” łączą teorię z praktyką. Odkrywaliśmy świat na łonie natury wzrokiem, słuchem, dotykiem i smakiem. Więcej informacji na stronie www.ekomobil.pl. Wielkie podziękowania kierujemy do pani Kasi Ruszały i pana Macieja Kunysza ze Stowarzyszenia „EKOSKOP”, którzy tak interesująco prowadzili warsztaty. Zajęcia prowadzone z ekomobilem to praktyka, która bawi oraz inspiruje do dalszego poznawania przyrody.

galeria zdjęć »

 

27.05.2013 LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

„Lekcja przyrody w terenie”- pod takim hasłem uczniowie kl. IV wybrali się na wycieczkę  do Wilczej Woli, by szlakiem Ścieżki Przyrodniczej Maziarnia, poznać  trasę turystyczną a przez to las i jego mieszkańców. Więcej o ścieżce przyrodniczej TUTAJ

galeria zdjęć »

 

27.05.2013 EKOGALA W RZESZOWIE

Uczniowie naszej szkoły z opiekunem panią Beatą Gwizdak byli obecni na Międzynarodowych Targach Żywności i Produktów Ekologicznych Ekogala. Więcej o imprezie oraz galeria zdjęć w zakładce Szkoła Promująca Zdrowie.

 

24.05.2013 SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI ZAMOŚĆ - ROZTOCZE

We wtorek 14 maja 2013 roku nasza klasa wraz z uczniami klasy IV i VI wyjechała na dwudniową wycieczkę szkolną na Roztocze. Zbiórka miała miejsce o 6.30, ale w drogę wyruszyliśmy około ósmej. Podróż trwała trzy godziny. Pierwszym przystankiem był Zwierzyniec, gdzie zwiedziliśmy muzeum przyrodnicze i kościół na wodzie. Następnym punktem podróży był Zamość. Oprócz starego miasta zobaczyliśmy zabytkowe kościoły, mury miejskie i kazamaty oraz zoo. W Zamościu był też czas na kupienie pamiątek. Następnie pojechaliśmy do Krasnobrodu gdzie zarezerwowany był nocleg w domkach kempingowych. Tam też zjedliśmy obiadokolację. Po posiłku mieliśmy czas wolny i dyskotekę dla chętnych.

Na drugi dzień po śniadaniu poznawaliśmy przyrodę Roztocza. Zwiedzaliśmy rezerwat Czartowe Pole, słuchaliśmy szumy wody na Tanwi, spacerowaliśmy po kamieniołomach w Janowie Lubelskim, atrakcji nie brakowało. W drodze powrotnej nasza grupa zwiedziła kompleks parkowo-pałacowy w Sieniawie.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy o 20.00 do Rzeszowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki. Sprawozdanie napisał Marcin Jachym - kl. 5.

galeria zdjęć »

 

22.04.2013 UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Z okazji obchodzonego corocznie Dnia Ziemi uroczysty apel z programem artystycznym przygotowały dzieci z klas starszych pod kierunkiem pani Beaty Gwizdak i pani Ewy Srokowskiej. Uczennice klasy czwartej przygotowały piękny pokaz mody ekologicznej. Pani Dyrektor Maria Balawejder wręczyła nagrody laureatom konkursów szkolnych, stypendystom  oraz uczniom finalistom konkursów przedmiotowych. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

galeria zdjęć »

 

18.03.2013 RÓŻNE OBLICZA EKOLOGII

„Ekologia może mieć różne oblicza. Istotne jest, aby działania na rzecz ochrony środowiska i praw zwierząt wzbudzały zainteresowanie, emocje, inspirowały do działania oraz pozostawiały trwały ślad”

W tym to właśnie celu, uczniowie kl. IV uczestniczyli w wystawie poświęconej akcji „Święto Drzewa”. Wystawa obrazowała przegląd wydarzeń dokumentujących realizowany od 10 lat program Klubu Gaja, który zachęca do sadzenia drzew, opieki nad nimi oraz popularyzuje wiedzę na temat roli drzew, potrzeby ich sadzenia i ochrony w lasach jak i na terenach zurbanizowanych. Uczniowie w ramach wystawy uczestniczyli w krótkim wykładzie na temat drzew, poznali historie tych najciekawszych, zostali również zapoznani z ideą Klubu Gaja. Taka lekcja przyrody poza murami szkolonymi była świetną okazją do przebywania ze sobą, lepszego poznawania się, wymiany myśli, wiedzy, umiejętności i … talentów.

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej przygotowanej przez p. B.Kozłowską, w której to głos zabrali uczniowie biorący udział w wystawie.

audycja radiowa »

 

28.02.2013 DODATKOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Od 25 lutego 2013 roku rozpoczęły się zajęcia II etapu projektu "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I – III rzeszowskich szkół podstawowych". Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest w sekretariacie szkoły.

więcej o projekcie »

 

22.01.2013 SZEŚCIOLATKI W SZKOLE

W związku ze zbliżającym się okresem zapisywania dzieci do szkół proponujemy rodzicom przyszłych uczniów zapoznanie się z materiałami na ten temat. Bogaty zbiór informacji znajduje się na oficjalnej stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

http://www.men.gov.pl/

Bardzo ciekawe wiadomości są na następujących stronach internetowych:

Sześciolatek w szkole

Strona dla rodziców

Sześciolatki pytają, MEN odpowiada

Zapraszamy rodziców dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku sześciu lat oraz samych uczniów do udziału w konkursie. Szczegóły poniżej:

Konkurs

 

18.01.2013 TELEWIZJA CYFROWA – INFORMACJE

W związku z wprowadzanie nowego sposobu przesyłania sygnału telewizyjnego – wyłączanie nadajników analogowych będzie następować od 19 marca do 23 lipca 2013 roku. Aby nie zostać zaskoczony nagłym brakiem programów telewizyjnych warto zapoznać się z proponowanymi zmianami, między innymi na następujących stronach internetowych:

http://rzeszow.uw.gov.pl/cyfryzacja.html

www.cyfryzacja.gov.pl

www.polskacyfrowa.org

www.krrit.gov.pl

www.cyfrowydoradca.pl

www.emitel.pl

Zwracamy także uwagę zainteresowanych, aby nie dać się oszukać akwizytorom proponującym urządzenia po "promocyjnych" cenach. Nie kupuj pochopnie! Porozmawiaj na ten temat z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.

Czynna jest INFOLINIA: 800 00 77 88

 

16.01.2013 ZABAWA NOWOROCZNA

Uczniowie naszej szkoły bawiły się w rytm najnowszych przebojów na zabawie noworocznej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy dla klas IV – VI.

galeria zdjęć »

 

21.12.2012 APEL WIGILIJNY

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na apelu wigilijnym. Krótki program artystyczny oparty o tekst "Dziewczynka z zapałkami" przygotowali uczniowie klasy piątej pod opieką księdza Krzysztofa. Pani dyrektor Maria Balawejder złożyła społeczności szkolnej życzenia świąteczne. Nagrodzono także laureatów konkursów świątecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

14.12.2012 BEZPIECZNIE NA STOKU

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera informacyjno – edukacyjną akcję "Bezpieczny Stok". Akcja organizowana jest przez stowarzyszenie Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.

więcej o akcji »

Materiały edukacyjne można pobrać ze stron:

www.bezpiecznienastoku.pl

www.msport.gov.pl/turystyka

www.wypoczynek.men.gov.pl

 

8.12.2012 PRZYBYSZ Z PLANETY WEEE

Kolejny raz, uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu „Przybysz z planety WEEE” edycja VIII.

Konkurs adresowany był do wszystkich, którzy segregują odpady elektryczne i elektroniczne. Wyrzucanie ich na leśne, śródleśne i nadbrzeżne wysypiska zagraża równowadze ekologicznej naszej rzeki Wisłok. W końcu większość z nas pije z niej wodę.

W eliminacjach szkolnych udział brali uczniowie kl. IV Mateusz Jerszów i Szymon Kozłowski oraz kl. VI Mateusz Puszka, Paweł Nowak, Maksymilian Ledniowski, Mateusz Cyran i Daniel Wacht. Zwyciężyła praca uczniów kl. IV, którzy to zaprezentowali swoje dzieło na wystawie zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim podczas Gali Liderów Ekologii w dniu 08.12.2012. Z uczniami został przeprowadzony wywiad radiowy, do wysłuchania którego zapraszamy ( załącznik poniżej).

galeria zdjęć »

o ekologii w Radiu Rzeszów »

 

6.12.2012 TURNIEJ SZACHOWY

6 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyła się XIII edycja Mikołajkowego Turnieju Szachowego. W turnieju brało udział 46 uczestników z klas I – VI, w tym 36 chłopców i 10 dziewczynek.

Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe, które sprawiły radość zwycięzcom turnieju. Słodki poczęstunek zapewnił sklep Marszel. Turniej sędziował p. Roman Wąsik.

Wyniki turnieju: wyniki ».

Gratulujemy zwycięzcom. galeria zdjęć »

 

6.12.2012 ODWIEDZINY MIKOŁAJA

Zgodnie z tradycją w tym dniu odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły Mikołaj. Z pięknymi współpracowniczkami wręczył prezenty dzieciom w poszczególnych klasach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć »

 

29.11.2012 ZABAWA ANDRZEJKOWA

W czwartek 29 listopada odbyły się w naszym zespole szkolno-przedszkolnym zabawy andrzejkowe. Osobno bawiły się dzieci z przedszkola, uczniowie klas młodszych oraz uczniowie klas IV-VI. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy andrzejkowej  uczniów klas starszych.

galeria zdjęć »

 

5.12.2012 ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU COMENIUS

Zapraszamy do udziału w akcji Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej programu Comenius, w ramach której nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz inne osoby zaangażowane w edukację szkolną mogą otrzymać dofinansowanie na udział w kursach szkoleniowych, konferencjach, seminariach oraz praktykach zawodowych typu job shadowing w krajach europejskich.

zaproszenie

 

27.11.2012 WIZYTA W HOSPICJUM

Od 15 listopada prowadziliśmy na terenie naszej szkoły akcję "Mikołaj w Hospicjum". Dzięki naszym działaniom zebraliśmy maskotki, kosmetyki, przybory szkolne, słodycze, z których wolontariusze Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci mogli zrobić paczki dla swoich podopiecznych. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy sprawić aby na twarzach chorych dzieci mógł choć na chwilę zagościć uśmiech i radość.

galeria zdjęć »

 

23.11.2012 ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

„Polegli, abyśmy żyli wolni”

W tym roku, ta wyjątkowa dla szkoły uroczystość była równie podniosła, jak w ubiegłych latach. Obchodziliśmy 22 rocznicę nadania szkole imienia Orląt Lwowskich i 12 - nadania sztandaru. Dwie pierwsze lekcje uczniowie spędzili w szkole, uczestnicząc w zajęciach. Następnie podążając za pocztem sztandarowym wszyscy udali się do Kościoła pod wezwaniem NNMP. Ks. dr Krzysztof Budzyń w wygłoszonej homilii przedstawił wypowiedzi uczniów dotyczące Ojczyzny, patriotyzmu i Patrona Szkoły – Orląt Lwowskich.

Po skończonej mszy św. i przejściu pod szkołę, uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową. Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor przywitała wszystkich obecnych, przypominając krótko historię nadania szkole imienia. Następnie uczniowie z klasy II ,IV, V i VI przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym, przywołujący wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz walkę i poświęcenie Lwowskich Dzieci.  Przygotowany on został pod kierunkiem i przy współpracy nauczycieli: p. mgr J. Drupki, p. mgr D. Partyki, p. mgr E. Srokowskiej, p. T. Machowskiej-Kinasz oraz p. mgr. W. Jerzaka.

Po akademii głos zabrał pan Bolesław Opałek – prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, który przypomniał historię walk o Lwów przywołując przykłady najmłodszych Obrońców Lwowa. Pani Emilia Wołoszyn zaszczyciła wszystkich piękną recytacją wiersza „Kocham Cię Lwowie”, napisanego przez lwowskiego poetę Henryka Zbierzchowskiego.

Udział w tym ważnym dla nas wszystkich Dniu był  żywą - nie tylko zapadającą w pamięć, ale kształtującą stosunek do otaczającej rzeczywistości  lekcją patriotyzmu.

 galeria zdjęć »

 

22.11.2012 II ZLOT SZKÓŁ  IM. ORLĄT LWOWSKICH

W  tegoroczne obchody Święta Patrona w naszej szkole  wpisał się II Zlot Szkół noszących imię Orląt Lwowskich zorganizowany przez Gminne Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Zespole Szkół w Roźwienicy.

22 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły, składający się z uczniów klasy VI pod opieką p. B.Woźny i p. J Drupki wziął udział w uroczystości, którą rozpoczęła msza św. odprawiona w intencji Obrońców Lwowa, w kościele Podwyższenia Krzyża w Roźwienicy. Następnie, już w budynku szkoły nastąpiło odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą walki o Lwów w 1918 roku.

Po przemówieniach gospodarzy i zaproszonych gości, nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Lwów w mej pamięci”, w którym uczennica naszej szkoły, Joanna Ruszała - zajęła I miejsce – gratulujemy. Uwieńczeniem uroczystości był zaprezentowany przez uczniów Gimnazjum w Roźwienicy program artystyczny o charakterze patriotycznym. Spotkanie zostało zakończone dyskusją panelową zatytułowaną: „Czy postawa Orląt Lwowskich może budzić zainteresowanie wśród współczesnej młodzieży?” oraz zwiedzaniem szkoły i poczęstunkiem.

Dziękujemy za zorganizowanie i zaproszenie nas na uroczystości całej społeczności szkolnej w Roźwienicy.

galeria zdjęć »

 

11.11.2012 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w patriotycznych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

galeria zdjęć »

 

23.10.2012 ŚWIĘTO BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II

W sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Rzeszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Błogosławionego Jana Pawła II. Program pod tytułem "Droga do świętości" przygotowali uczniowie ze SKC oraz kółka teatralnego, pod kierunkiem p. Danuty Partyki. Piękną prezentację multimedialną przygotowali: ks. dr Krzysztof Budzyń oraz ks. St. Jamiński. O oprawę muzyczną zatroszczyła się jak zwykle pani Ewa Srokowska.

galeria zdjęć »

 

16.10.2012 ODZNACZENIE DLA PANI DYREKTOR

Z okazji Święta Edukacji Narodowej – nazywanego często "Dniem Nauczyciela" dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Rzeszowie – pani Maria Balawejder została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Serdecznie gratulujemy.

 

25.09.2012 SPOTKANIE Z PREZYDENTEM

W dniu 24.09.2012 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Rzeszowie odbyło się spotkanie mieszkańców osiedli Staroniwa, Kmity i Króla Augusta z Prezydentem Miasta Rzeszowa panem Tadeuszem Ferencem.

galeria zdjęć »

 

20.09.2012 O ZDROWYM ŻYWIENIU W AUDYCJI RADIOWEJ

Pani Dyrektor Maria Balawejder uczestniczyła w dyskusji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz o funkcjonujących w naszej szkole programach: "Szklanka mleka" i "Owoce i warzywa w szkole". Dyskusja miała miejsce w audycji radiowej "Podkarpackie Krajobrazy" wyemitowanej na antenie Radia Rzeszów 16 września 2012 roku. Autorem audycji była pani Jolanta Danak z Radia Rzeszów.

Plik mp3 z nagraniem audycji udostępniany jest zainteresowanym w pracowni komputerowej.

 

3.09.2012 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nowy rok szkolny 2012/2013 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie na akademii obejrzeliśmy krótki występ uczniów klas starszych przygotowany pod kierunkiem pani Justyny Drupki i pani Ewy Srokowskiej. Na zakończenie akademii pani Dyrektor Maria Balawejder życzyła wszystkim samych sukcesów w pracy i nauce. galeria zdjęć »

 

22.08.2012 INFORMACJA O STYPENDIACH

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Rzeszowie informuje, że w dniach 01-15.09.2012 r. prowadzony będzie nabór wniosków o przyznanie stypendium socjalnego dla uczniów. Warunkiem uzyskania stypendium jest spełnienie kryterium dochodowego – 351 zł/os. Wypełniony wniosek należy złożyć w Oddziale Stypendiów Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Wyspiańskiego 16a. Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie Urzędu Miasta http://bip.erzeszow.pl/wydzialyurzedumiasta/wydzial-edukacji/stypendia-szkolne.

Tutaj można pobrać wniosek o stypendium szkolne. Pobierz

 

22.08.2012 MEN O STYPENDIACH

Szanowni Państwo

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów, rodziców i nauczycieli do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl. Jest to strona m.in. dla uczniów i nauczycieli, młodych naukowców, artystów i sportowców - wszystkich, którzy szukają możliwości finansowania swojego rozwoju. Mojestypendium.pl to baza aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych. Dzięki wyszukiwarce każdy zainteresowany może łatwo znaleźć stypendium lub konkurs najbardziej odpowiadający jego pasjom, talentom i potrzebom. W 2011 r. odwiedzający serwis mogli ubiegać się o 15 600 stypendiów o łącznej wartości 111 mln zł. Serwis powstał w 2006 r. i prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Orange. Jednocześnie, Ministerstwo zachęca do udziału w konkursie „Moje stypendium - Opowieści stypendialne” – informacja o konkursie znajduje się poniżej. W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:

  • Bazę aktualnych stypendiów i konkursów (ponad 4000 informacji z Polski i zagranicy)

  • Artykuły o stypendiach i grantach

  • Konkursy dla stypendystów i dla organizatorów programów stypendialnych

  • Regulacje prawne dotyczące przyznawania stypendiów i raporty z badań rynku stypendialnego

Z wyrazami szacunku,

Klaudia Wojciechowska

Departament Informacji i Promocji MEN

 

29.06.2012 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Wakacje są super, ale żeby rozpoczęły się wakacje musi być najpierw szkoła i rok szkolny. Aby wakacje były super, szkoła też powinna być super, a nasza szkoła coraz bardziej taką przypomina, jak stwierdził ksiądz Krzysztof podczas wygłoszonej homilii w czasie mszy świętej rozpoczynającej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2011/2012.

W trakcie uroczystej akademii uczniowie klasy szóstej przekazali obowiązki pocztu sztandarowego i sam sztandar uczniom klasy piątej, a także przedstawili piękny program artystyczny, w którym w humorystyczny sposób pokazali życie szkoły oraz podziękowali dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły.

Pani dyrektor Maria Balawejder podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za całoroczną pracę wręczając Stypendium Prezydenta Miasta Rzeszowa Marysi Rosie oraz Stypendium Dyrektora Maksymilianowi Ledniowskiemu. Uhonorowała także panią Annę Lisowicz Nagrodą Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Pani dyrektor wręczyła także nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce i pracy na rzecz szkoły.

Na zakończenie akademii przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli "nagrody porcelanowego słonia" osobliwościom z odchodzącej klasy szóstej.

Ostatnim punktem programu było jak co roku wręczenie świadectw przez wychowawców poszczególnych klas.

galeria zdjęć »

 

26.06.2012 UROCZYSTE OTWARCIE OBIEKTÓW SPORTOWYCH

26 czerwca uroczyście przekazano uczniom naszej szkoły, wychowankom przedszkola i społeczności osiedla nowe boisko wielofuncyjne. Obecni byli zaproszeni goście: Henryk Wolicki - Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, Waldemar Wywrocki - Radny Miasta Rzeszowa, Damian Pedzieńkowski i Ryszard Gonczowski z Agencji Rynku Rolnego oraz przedstawiciel Rady Rodziców SP-14 i Przedszkola nr 10 - Barbara Jachym, Renata Synoś i Sebastan Boczkaj. Pani dyrektor Maria Balawejder powitała gości i wraz z nimi przecięła wstęgę. Uroczystośc otwarcia boiska połączono z 10 rocznicą przynależności do sieci Szkół Promujących Zdrowie - krótką historię przedstawiła pani Beata Gwizdak oraz uczniowie: Marysia Rosa i Michał Haszko. Dzieci z przedszkola zaprezentowały program taneczny, a uczniowie szkoły - elementy akrobatyki. Z powodu deszczu rozgrywki sportowe przeniesiono do sali gimnastycznej, a największe zainteresowanie u uczniów zyskały pokazy  motolotni i możliwości silnika paralotni.

galeria zdjęć »

 

1.06.2012 DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

W sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły przedstawiły krótki i ciekawy program artystyczny związany z 10-leciem uczestnictwa w programie: Szkoła Promujaca Zdrowie. Następnie Karol Majchrowski z klasy szóstej przedstawił bardzo interesującą prezentację pt. Boża apteka. Wręczono także nagrody laureatom konkursów związanych z promocją zdrowia oraz nagrodę główną rower dla Małgorzaty Cioch z klasy piątej uznanej przez Radę Pedagogiczną SP 14 za osobowość szkoły w bieżącym roku szkolnym. Program tej części uroczystości przygotowała pani Beata Gwizdak oraz p. Ewa Srokowska i p. M. Ziemiańska. galeria zdjęć »

Uczniowie klas I-III przedstawiły rewelacyjny spektakl Czerwone kapturki, który wyreżyserowała pani Danuta Partyka. galeria zdjęć »

Dzieci uczestniczące w zajęciach tanecznych w Osiedlowym Domu Kultury zaprezentowały się w układzie tanecznym przygotowanym przez panią Małgorzatę Bieniek, a miłośnicy akrobatyki sportowej przedstawiły program pod kierunkiem pani Krystyny Tracz.

 

31.05.2012 "NA SPORTOWO   NA WESOŁO"

W ostatni dzień maja w SP nr 28 w Rzeszowie odbył się IV międzyświetlicowy turniej sportowy "Na sportowo na wesoło", w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Wilk, Natalia Świder, Marzena Sus, Wiktor Kowal, Miłosz Ziemba, Damian Bentkowski, Bartosz Idler.

Dzieci zajęły III miejsce, otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.

galeria zdjęć »

 

16.05.2012 MAMY NOWE BOISKO

Od dzisiaj uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowego wielofunkcyjnego boiska. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć nowego wyposażenia szkoły.

galeria zdjęć »

 

8-9.05.2012 WYCIECZKA KLASY PIĄTEJ I SZÓSTEJ

Uczniowie klas V i VI w dniach 8-9 maja 2012 r wzięli udział w szkolnej wycieczce krajoznawczo-turystycznej pt. Kraków – Szlak Orlich Gniazd po Jurze Krakowsko Częstochowskiej.

W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy:

Niepołomice – gdzie wzięliśmy udział w seansie popularnonaukowym w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym

Ojców – gdzie odbyliśmy spacer Doliną Prądnika, przeszliśmy przez Bramę Łokietka, piliśmy wodę ze Źródełka Miłości oraz zwiedziliśmy Jaskinię Łokietka. Następnie miał miejsce spacer wokół zamku na Pieskowej Skale oraz podejście pod Maczugę Herkulesa.

W drugim dniu zwiedzaliśmy Kraków.

Atrakcje tego dnia to: wizyta na Starówce, wysłuchanie hejnału z Wieży Mariackiej, spacer Szlakiem Królewskim na Wawel (zwiedzanie katedry, grobów królewskich, Sali poetów, dzwonu Zygmunta oraz spotkanie ze smokiem).

Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy na całkowity relaks do krakowskiego Aquaparku gdzie spędziliśmy 2 godziny.

Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, przez całą drogę mieliśmy dobre humory, pogoda nas także rozpieszczała, a wieczorna wspólna zabawa przy muzyce uświetniła pobyt na Jurze Krakowsko Częstochowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki J

galeria zdjęć »

 

20.04.2012 DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uroczysty apel z programem artystycznym przygotowały dzieci z klas starszych pod kierunkiem pani Beaty Gwizdak i pani Ewy Srokowskiej. Poznaliśmy także laureatów konkursów związanych z ekologią, którzy otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody.

galeria zdjęć »

 

28.03.2012 SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Gościliśmy w naszej szkole podróżnika – pana Ryszarda Stabacha z firmy podróżniczej „Trzask”. Pan Ryszard z entuzjazmem i zaangażowaniem opowiadał uczniom o podróży po Australii. Dzieci i młodzież naszej szkoły mogli obejrzeć slajdy z podróży oraz wysłuchać ciekawych opowieści o różnych regionach i miastach Australii. Na slajdach można było zobaczyć osobliwości świata zwierząt żyjących w tamtym rejonie takich jak: węże, jaszczurki, kangury, koala, lwy morskie, rekiny ludojady czy foki. Uczniowie poznali także elementy i ciekawostki z życia Australijczyków, dowiedzieli się o warunkach klimatycznych i porach roku panujących w Australii oraz mogli przekonać się jak działa prawdziwy... bumerang!

galeria zdjęć »

 

21.03.2012 KONKURS MAM TALENT

W naszej szkole odbył się konkurs „Mam talent”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 1-3. Zaprezentowali oni swoje umiejętności i uzdolnienia w różnych dziedzinach: plastycznej, muzycznej, sportowej, akrobatycznej, aktorskiej. Występy uczniów były bardzo ciekawe i cieszyły się uznaniem publiczności. Za najlepsze prezentacje jury przyznało uczniom nagrody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie swoich pokazów.

galeria zdjęć »

 

7.03.2012 PRZYRZECZENIE DRUŻYNY ORLĄT

W Rzeszowie odbyły się uroczystości związane z obchodami 93. Rocznicy Śmierci pułkownika Leopolda Lisa – Kuli przypadającej w roku jubileuszowym 100-lecia rzeszowskiego Związku Strzeleckiego Strzelec. Podczas Mszy Świętej, po raz pierwszy w powojennej Polsce, ślubowanie złożyli uczniowie szkół podstawowych z Podkarpacia  należący do drużyn Orląt, funkcjonujących w strukturach Związku Strzeleckiego Strzelec.  galeria zdjęć »

więcej o uroczystości »

o drużynie orląt w Radiu Rzeszów »

 

17.02 i 22.02.2012 PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W naszej bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika, a zarazem była to pierwsza lekcja biblioteczna uczniów klas pierwszych. Uroczystość przygotowywana została przez uczniów należących do Koła Biblioteczno-Multimedialnego pod kierunkiem nauczycielki-bibliotekarz. Było to krótkie przedstawienie wprowadzające małych czytelników w świat książek, jak również wykonanie trzech zadań (zagadki, układanie puzzli i nadanie im tytułu bajki, czytanie wyrazów z wierszy Jana Brzechwy i o zasadach poszanowania książek). Wszystkie zadania zostały przez uczniów wspaniale wykonane. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystej przysiędze, którą składali na „mega-zakładkę”. Następnie młodzi czytelnicy przeszli do biblioteki, aby wypożyczyć pierwszą książeczkę. Niżej można zobaczyć galerię fotografii z poszczególnych uroczystości pasowania  na czytelnika.  galeria zdjęć »

 

28.01.2012 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały klasy pierwsze pod opieką swoich wychowawczyń: kl. I a – p. Danuta Partyka, kl. I b – p. Dorota Pasterz. Na swoje święto bardzo licznie przybyli zaproszeni goście. W części pierwszej dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a dziewczynki zatańczyły taniec ,,Śnieżynek’’ do muzyki A. Vivaldiego. Zaprezentowano też inscenizację ,,Zielony kapturek’’.

W drugiej części wystawiono Jasełka w wykonaniu uczniów klas I – III, z kółka teatralnego, prowadzonego przez p. Danutę Partykę. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Podziwiając swoje wnuczęta na scenie, dziadkowie mogli częstować się smakołykami przygotowanymi przez rodziców z obu klas. Po odśpiewaniu ,,100 lat’’, dzieci wręczyły wykonane przez siebie upominki. Przytulając swoje wnuczęta, dziadkowie nie kryli wzruszenia. Obecna na uroczystości dyrektor szkoły – p. Maria Balawejder, gratulując wnucząt, złożyła gościom jak najlepsze życzenia.

  galeria zdjęć »

  Jasełka »

 

12.01.2012 ZABAWA NOWOROCZNA

Młodzież naszej szkoły przygotowała karnawałową zabawę noworoczną. Jak się bawili nasi uczniowie – obejrzyj w przedstawionej galerii zdjęć.  galeria zdjęć »

 

5.01.2012 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SP14

Samorząd Uczniowski przeprowadził na terenie naszej szkoły akcję zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas akcji uczniowie zebrali na terenie szkoły kwotę 306 zł 50 gr.  galeria zdjęć »

 

22.12.2011 APEL WIGILIJNY

W ostatnim w roku 2011 dniu nauki spotkaliśmy się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej na uroczystym apelu wigilijnym przygotowanym przez księdza proboszcza Stanisława Jamińskiego i panią Danutę Partykę. Wspólne kolędowanie prowadziła jak zawsza pani Ewa Srokowska. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej, który wszystkim bardzo się podobał. Na zakończenie pani dyrektor Maria Balawejder wręczyła nagrody zwycięzcom świątecznych konkursów i przekazała zgromadzonym życzenia świąteczne.  galeria zdjęć »

 

20.12.2011 WIGILIA NA RZESZOWSKIM RYNKU

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu kulturalnym "Wigilia na rzeszowskim Rynku" połączona z zakończeniem polskiej prezydencji w UE. W tej świątecznej imprezie dla wszystkich przybyłych przygotowano słodycze, wioskę Świętego Mikołaja, wspólne kolędowanie. W specjalnej akcji "Choinka w życzenia ubrana..." dzieci wygrały wiele nagród, a Patrycja porcelanowy serwis obiadowy. galeria zdjęć »

 

19.12.2011 PIERNIKOWE SERCA

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci ze Szkolnego Koła Caritas wypiekały pierniki, które potem uczniowie chętnie kupowali na kiermaszu ozdób świątecznych. Zebrano w sumie 242 zł. Wszystkim kupującym bardzo dziękujemy. Za uzyskane pieniądze pomogliśmy Mikołajowi w przygotowaniu paczek.  galeria zdjęć »

 

16.12.2011 SPOTKANIE Z PROFESOREM NOWAKOWSKIM

W naszej szkole odbyło się spotkanie mające na celu przybliżenie historii Wadowic. Gościem spotkania był profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik Katedry Organizacji Kultury Fizycznej dr hab. Andrzej Nowakowski, autor około 210 publikacji naukowych dotyczących prawa, historii oraz kultury fizycznej.

W 2009 roku ukazała się jego kolejna książka zatytułowana „Sokół“ w Wadowicach w latach 1918-1949 (zarys dziejów), która była tematem spotkania. Mimo, że publikacja dotyczy lat 1918-1949, autor przedstawił na spotkaniu całość zagadnień związanych z historią i działalnością wadowickiego „Sokoła“, od powstania tj. 1887 roku aż po dzień dzisiejszy. Po wykładzie została przeprowadzona pokazowa lekcja wychowania fizycznego, prowadzona przez naszego gościa i Mariusza Paszkowskiego – nauczyciela wf. Tematem tej lekcji była gimnastyka ogólnorozwojowa.

Na koniec wizyty prof. Nowakowski obdarował naszą szkołę kilkoma egzemplarzami swojej książki. galeria zdjęć »

 

9.12.2011 I MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

Zawody odbyły się na pływalni "Karpik". Wzięło w nich udział 5 rzeszowskich szkół, w tym reprezentacja naszej szkoły, która wystąpiła w następującym składzie: Andżelika Gubernat, Gabriela Idler, Oliwia Mucha, Izabela Kyc, Michał Haszko, Karol Majchrowski, Kamil Mucha.

Zawody odbywały się w 4 kategoriach: styl dowolny, styl klasyczny, styl grzbietowy oraz mieszana sztafeta stylem dowolnym 4 x 50 metrów.

Nasza reprezentacja osiągnęła bardzo dobre wyniki ». Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. galeria zdjęć »

 

9.12.2011 ROZSTRZYGNIĘCIE IV EDYCJI KONKURSU "PRZYBYSZ Z PLANETY WEEE"

Uczniowie z naszej szkoły, włączyli się do konkursu i pod opieką p. B. Gwizdak, wykonali prace konkursowe. W eliminacjach szkolnych, wzięli udział: Zuzia Ciepła i Natalia Stawarz, Jan Pieniążek i Dominik Grabek z klasy IV oraz Maksymilian Leniowski, Paweł Nowak i Łukasz Bentkowski z kl. V i to właśnie ich prace, szkolne jury w składzie: p. dyr. Maria Balawejder, Bożena Woźny i Beata Gwizdak, wybrało za najlepszą. Podczas uroczystej Gali w Urzędzie Marszałkowskim, zostały wręczone nagrody. Jesteśmy dumni, gdyż spośród 41 nadesłanych prac, to właśnie ich dzieło zdobyło wyróżnienie i eko-czek. Maksymilian Ledniowski, Paweł Nowak, Łukasz Bentkowski, wykonali prace przedstawiającą Przybysza z Planety WEEE, który jako groźny twór cywilizacji technicznej, składający się ze zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych stanowi poważne zagrożenie dla środowiska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie zapominając o EKOLOGII! ;-) galeria zdjęć »

 

7.12.2011 ZAKOŃCZENIE AKCJI "GÓRA GROSZA"

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do akcji „Góra grosza” Cel był bardzo szczytny, gdyż zbieraliśmy pieniądze na Domy Dziecka. Kwota, którą udało nam się zebrać to 121,66zł. Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie klasy drugiej – 34,87 zł. Akcję nadzorowała pani pedagog Bożena Woźny. galeria zdjęć »

 

6.12.2011 MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W XII edycji Mikołajkowego Turnieju Szachowego startowało 46 uczniów w tym 38 chłopców i 8 dziewczynek. Uczestniczyli także uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 6 w Rzeszowie. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy zawodnicy nagrody rzeczowe. Puchary zostały ufundowane przez Wydział Kultury, Turystyki i Sportu, a nagrody rzeczowe przez Radę Osiedla na Staroniwie.

Wyniki turnieju: wyniki ». Gratulujemy zwycięzcom. galeria zdjęć »

 

25.12.2011 ZDROWO JEM – ZDROWO ŻYJĘ

W tym dniu zostały przeprowadzane w naszej szkole warsztaty pt. „Zdrowo jem – zdrowo żyję”. Panie nauczycielki ze szkoły nr 25 przedstawiły ciekawą prezentacje multimedialną na temat żywienia ekologicznego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzbogacały wiedzę dzieci o różne informacje dotyczące zdrowego odżywiania. Każdy z uczestników otrzymał produkty ekologiczne w postaci chipsów jabłkowych i batonów musli, które pokazały że i zdrowa żywność jest smaczna a do tego cenna dla zdrowia. galeria zdjęć »

 

22.11.2011 SPOTKANIE SZKÓŁ IM. ORLĄT LWOWSKICH

W gimnazjum w Wiśniowej, w dniu 22.11.2011 odbyło się I Spotkanie Szkół  im. Orląt Lwowskich. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na to wydarzenie. Poczet Sztandarowy – Maria Rosa, Dominika Kuca, Daniel Synoś oraz Karol Majchrowski, uczestniczył w uroczystej Mszy Św., złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod pomnikiem Orląt Lwowskich.

W związku z ta uroczystością, odbyły się konkursy międzyszkolne, w których wyróżnienia zdobyli: Klaudia Murias i Mateusz Puszka kl. V – konkurs plastyczny oraz Małgorzata Cioch, kl. V, która zdobyła I miejsce w konkursie muzycznym, wykonując piosenkę „Orlątko”. galeria zdjęć »

 

22.11.2011 ZABAWA ANDRZEJKOWA

We wtorek odbyły się w szkole Andrzejki dla uczniów klas 1  3. Na początku uczniowie klas młodszych bawili się wspólnie podczas zabawy Andrzejkowej. Tańce i dobra muzyka, śmieszne konkursy prowadzone przez wodzireja sprawiły, że humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Po zabawie uczniowie udali się do klas ze swoimi wychowawcami na poczęstunek i wróżby andrzejkowe. galeria zdjęć »

 

20.11.2011 UROCZYSTOŚCI RELIGIJNE W ROCZNICĘ OBRONY LWOWA

W dniu 20 listopada 2011 r. w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża przy ulicy
3 Maja w Rzeszowie,  w 93. rocznicę bohaterskiej obrony Lwowa, odprawiona została przez ks. Prałata Władysława Jagustyna uroczysta Msza Święta, w intencji obrońców Lwowa i Orląt Lwowskich.

Na wstępie ksiądz Prałat powitał liczne poczty sztandarowe, w tym poczet Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Rzeszowie, którą ponadto reprezentowali; nauczyciele, uczniowie i rodzice.

W homilii ksiądz Proboszcz, pełniący posługę Kapelana rzeszowskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, wielokrotnie podkreślał historyczne związki Lwowa z dawnymi dziejami Królestwa Polskiego i losami II Rzeczypospolitej. 

Ksiądz Prałat nawiązywał do heroicznych postaw najmłodszych obrońców Lwowa, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w walkach w obronie tego pięknego, niegdyś polskiego miasta poświęcili swoje życie, zyskując zaszczytne miano Orląt Lwowskich.

Nastrój uroczystości uświetniały pieśni, w swojej treści nawiązujące do chlubnych orlęcych tradycji.

Po Mszy Świętej przy tablicy upamiętniającej heroiczną obronę Lwowa w 1918 roku, odmówiona została jeszcze krótka modlitwa po której głos zabrał Pan Bolesław Opałek, Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich działającego w Rzeszowie. Pan Prezes wspominając  wydarzenia lwowskie sprzed 93. lat  podziękował za odprawienie uroczystego nabożeństwa, obecność pocztów sztandarowych
i reprezentowanie Organizacji Społeczno-Wychowawczej Strzelec wraz z jej dowództwem.

Na zakończenie uroczystości pod tablicą pamiątkową wmurowaną w 1993 roku we fronton kościoła i poświęconą tamtym wydarzeniom,  kwiaty złożyli m.in. dowódca Jednostki Strzeleckiej 2012 w Rzeszowie, inspektor Marek Strączek i wicedyrektor naszej szkoły Roman Zych. galeria zdjęć »

 

18.11.2011 ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

„Z pamięci o Nich utkana jest nasza tożsamość”

W tym roku, ta wyjątkowa dla szkoły uroczystość była wprawdzie skromna, ale równie podniosła, jak w ubiegłych latach. Dwie pierwsze lekcje uczniowie spędzili w szkole, uczestnicząc w zajęciach. Następnie podążając za pocztem sztandarowym wszyscy udali się do Kościoła pod wezwaniem NNMP. Ks. Stanisław Jamiński w wygłoszonej homilii przypomniał bohaterską walkę stoczoną we Lwowie przez Młodych Ludzi 93 lata temu i przedstawił najważniejsze fakty z życia Bł. Karoliny Kózki – patronki tego dnia.

Po skończonej mszy św. i przejściu pod szkołę uczniowie wraz z panią Barbarą Jachym – przewodniczącą RR oraz członkowie TML i KPW złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową. Dalsza część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie z klas V i VI przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem i przy współpracy nauczycieli: p. mgr J. Drupki, p. mgr E. Srokowskiej, p. mgr M. Ziemiańskiej, p. mgr. W. Jerzaka.

Po akademii głos zabrała pani dyrektor mgr inż. Maria Balawejder, która przypomniała nam okoliczności związane z nadaniem szkole imienia, wspomniała wszystkie uroczyste i podniosłe chwile związane z patronem, przeżywane przez społeczność szkolną od 21 lat. W tym ważnym dla nas dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: przewodnicząca RR – p. Barbara Jachym, p. dyrektor ODK Staroniwa – Urszula Szpila, członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z prezesem, panem Bolesławem Opałkiem, który jak co roku na spotkaniu z uczniami klas IV – VI przybliżył nam bliską, a jednak bardzo odległą historię Orląt Lwowskich. W ten sposób uczniowie mogli pogłębić wiedzę na temat odległej, lecz ważnej przeszłości, a tym samym utożsamić się z niezwykłymi ludźmi, będącymi często ich rówieśnikami.

I tak, pełni podniosłych uczuć spędziliśmy ten ważny dla nas dzień, dzień pamięci, który pozostał już w sercach na stałe. galeria zdjęć »

 

31.10.2011 PIESZY RAJD

Uczniowie z klasy piątej wzięli udział w rajdzie pieszym ścieżką przyrodniczą Władysława Szafera. Więcej o rajdzie w zakładce: Koło turystyczne. Poniżej można obejrzeć zdjęcia z wycieczki. galeria zdjęć »

 

27.10.2011 PASOWANIE NA UCZNIA

W czwartek 27 października 2011 odbyło się w szkole uroczyste Pasowanie na Ucznia. Do tej uroczystości uczniowie klasy 1a i 1b przygotowywali się od dłuższego czasu pod czujnym okiem swych wychowawczyń: mgr Danuty Partyki i mgr Doroty Pasterz. Na początek uczniowie w części artystycznej zaprezentowali swoje osiągnięcia oraz umiejętności. Następnie Pani Dyrektor Maria Balawejder pasowała wszystkie dzieci z klas 1 na Uczniów Szkoły. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne i drobne upominki. W uroczystości brali udział również rodzice dzieci, nauczyciele, koledzy z klas starszych oraz zaproszeni goście. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunek. galeria zdjęć »

 

27.10.2011 PROJEKT "EkoNauci – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ EkoNautą"

Stowarzyszenie EKOSKOP z Rzeszowa, od maja 2011, realizuje projekt EkoNauci – I Ty możesz zostać EkoNautą. W projekcie uczestniczy także nasza szkoła.

W dniach 20 i 27.10.11 uczniowie z kl. 4 – 5 brali udział z zajęciach z edukacji ekologicznej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wykładu na temat recyklingu, segregacji śmieci, podziału i ich rozkładu. Prezentacja multimedialna przygotowana przez przedstawicieli ze Stowarzyszenia Ekoskop, poparta była wieloma przykładami na temat rosnącej konsumpcji towarów, produkcji śmieci, dużej roli mediów i reklamy w manipulacji klientami, którzy kupują w supermarketach.

Po wykładach, odbyła się wycieczka do stacji segregacji odpadów, która to była przypieczętowaniem bogatej w treści teorii, mającej na celu podniesienie poziomu świadomości uczniów w zakresie ekologii. Po wizycie w stacji segregacji śmieci uczniowie odwiedzili Storczykarnię w Łańcucie i podczas spaceru po parku podziwiali występującą tam faunę i florę.

Na zakończenie wycieczki każdy z uczniów otrzymał dyplom EkoNauty, bo EkoNauta jest po prostu „trendy”, „cool”, „na topie”… i tylko trochę bardziej zielony! ;-)  galeria zdjęć »

 

21.10.2011 TURNIEJ ROWEROWY

Uczniowie z naszej szkoły brali udział w ROWEROWYM TURNIEJU DLA DZIECI i MŁODZIEŻY z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu”.

Konkurs składał się z trzech części:

I cz. – teoretyczna, która dotyczyła znajomości znaków drogowych, zasad i przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji i zdarzeń w ruch drogowym

II cz. – praktyczna jazda rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego – Turniej Rowerowy

III cz. – Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Uczeń klasy szóstej Karol Majchrowski i uczeń klasy piątej Maksymilian Ledniowski zdobyli czwarte miejsca, a Wiktor Sikorski z klasy piątej otrzymał wyróżnienie.

Całej drużynie, która reprezentowała naszą szkołę GRATULUJEMY i życzymy jeszcze lepszych wyników. galeria zdjęć »

 

16 18.10.2011 OSIEMNASTA EDYCJA "SPRZĄTANIA ŚWIATA"

W tym roku akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji, w ramach której posprzątali i uporządkowali teren wokół szkoły i ulicy Staroniwskiej.

Celem tej akcji jest budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko. Został też przeprowadzony konkurs plastyczny na wykonanie najciekawszego plakatu wiązanego z akcją „ Sprzątanie Świata”. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Puszka, uczeń klasy 5. galeria zdjęć »

 

1.09.2011 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nowy rok szkolny 2011/2012 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele p.w. Narodzenia NMP. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie na akademii obejrzeliśmy bardzo wesoły występ uczniów klas starszych przygotowany pod kierunkiem pani Justyny Drupki i pani Ewy Srokowskiej. Na zakończenie akademii pani Dyrektor Maria Balawejder życzyła wszystkim samych sukcesów w pracy i nauce. W tym roku szkolnym mamy dwie klasy pierwsze, uczniów których serdecznie witamy. galeria zdjęć »

 

 
 

 

aktualności  |  organy szkoły  |  uczniowie  |  opieka w szkole  |  historia  |  dokumenty  |  galeria

© Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rzeszowie